Iesildoties ceturtdaļfinālām, Sorokina vadītie U-18 puiši piekāpjas amerikāņiem

23/04/2019 19:03
Latvijas U-18 izlase, Sportazinas.com

Latvijas U-18 puišu hokeja izlase otrdien Zviedrijā pasaules čempionāta grupu turnīra pēdējā, ceturtajā, spēlē ar rezultātu 1:7 (0:1, 0:4, 1:2) piekāpās ASV vienaudžiem.

Latvijas komandas labā goda vārtus šajā mačā iemeta Kristaps Skrastiņš.

Par spīti diezgan ievērojamam pārsvaram, ASV hokejistiem pirmajā periodā izdevās iemest tikai vienus vārtus, taču situācija mainījās otrajā trešdaļā, kad Latvijas “cietoksnī” tika samestas četras ripas un iegūts komfortabls 5:0 pārsvars. Noslēdzošās trešdaļas astotajā sekundē vienīgos Latvijas vārtus iemeta Skrastiņš.

Neilgu brīdi vēlāk ASV šķietami guva sestos vārtus, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tie netika ieskaitīti. Tiesa, turpinājums Latvijas komandai tik un tā nebija viegls, jo amerikāni guva vēl divus vārtus un izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

ASV izlases sastāvā pa diviem vārtiem iemeta Kols Kofīlds un Džons Bīčers.

Jau ziņots, ka latvieši pirmo reizi vēsturē sasnieguši pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu. Latvijas pretiniece noskaidrosies A grupas mačā, kurā plkst.20.30 savā starpā nūjas krustos Kanādas un Čehijas jaunie hokejisti. Kanādiešiem uzvarai grupā pietiks ar vienu punktu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien pirmajā mačā Latvijas jaunie hokejisti ar 2:5 zaudēja Zviedrijai, sestdien ar 1:5 atzina Krievijas pārākumu, bet pirmdien ar rezultātu 2:0 pārspēja Slovākijas vienaudžus, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Tikmēr ASV hokejisti iepriekš bija uzvarējuši Šveici (6:1), Slovākiju (12:5) un Krieviju (6:3).

B grupā ar 12 punktiem četrās spēlēs vadībā ir ASV, tālāk ar sešiem punktiem trīs mačos seko Zviedrija un Krievija, kamēr Latvijai ir trīs punkti, bet Slovākija palika bešā.

Savukārt A grupā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Kanāda, tālāk ar septiņiem punktiem ir Baltkrievija, seši punkti ir Čehijai, kam ar trīs punktiem seko Somija, bet divus punktus guva Šveice. Šīs vienības sacenšas Ūmeo pilsētā.

Pirmās četras komandas no katras apakšgrupas sasniegs ceturtdaļfinālu, kamēr vājākajām vienībām būs jācīnās par izdzīvošanu elites divīzijā.

Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins sastāvā iekļāvis 23 hokejistus – trīs vārtsargus, septiņus aizsargus un 17 uzbrucējus. Vislielākā pārstāvniecība no sastāvā iekļautajiem spēlētājiem ir no Hokeja skolas “Rīga” komandas – tādi kopumā ir 11 hokejisti, bet astoņi spēlētāji ir no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības “Rīga”.

Aprīļa pirmajā nedēļā Latvijas U-18 komanda aizvadīja treniņnometni Ventspilī, bet pēc tam vienība turpināja čempionātam gatavoties Rīgā, kur pārbaudes spēlē ar 2:6 piekāpās Latvijas pieaugušo izlases kandidātiem.

Savukārt trešdien Somijā Latvijas komanda pārbaudes mačā ar rezultātu 1:0 pārspēja vietējās junioru līgas bronzas medaļas ieguvēju Vāsas “Sport”.

Arī šajā sezonā Latvijas U-18 izlases galvenajam trenerim asistē Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs.

Pērnā gada U-18 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, kas norisinājās “Arēna Rīga”, Sorokina vadītā valstsvienība izcīnīja uzvaras visās piecās spēlēs un ieguva ceļazīmi uz eliti.

Latvijas U-18 hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi – Artūrs Šilovs, (“Rīga”), Rūdolfs Lazdiņš (Hokeja skola “Rīga”), Kārlis Reinis Riba (“Lido”);

aizsargi – Patriks Ozols (“Lido”), Ernests Ošenieks, Kārlis Krustiņš (abi – HS “Rīga”), Miks Tumānovs, Harijs Brants, Ņikita Mateiko (visi – “Rīga”), Nauris Sējējs (Ženēvas “Servette”, Šveice);

uzbrucēji – Rūdolfs Polcs, Gustavs Millers, Jānis Švānenbergs, Patriks Zabusovs (visi – “Rīga”), Gļebs Prohorenkovs, Raivis Kristiāns Ansons, Kristaps Skrastiņš, Ralfs Jevdokimovs, Rihards Liģis, Roberts Petrovičs, Aleksandrs Biškins, Raimonds Mikus Vītoliņš (visi – HS “Rīga”), Patriks Marcinkēvičs (“Prizma”).