Iespaidīgi! Izlases spēlēm pasaules čempionātā šogad sekojuši līdzi 60% iedzīvotāju

Latvijas izlases spēlēm šī gada pasaules čempionātā hokejā, kas norisinās Slovākijā, sekojuši līdzi aptuveni 60% iedzīvotāju, noskaidrots pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktajā aptaujā.

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% aptaujāto norādījuši, ka nesekoja līdzi Latvijas izlases spēlēm, savukārt atlikušie 3% respondentu nespēja sniegt skaidru atbildi.

Salīdzinoši augstāka interese par Latvijas izlases panākumiem pasaules čempionātā hokejā bija vērojama vīriešu vidū, tomēr arī vairākums sieviešu interesējās par šo notikumu – Latvijas izlases spēlēm līdzi sekoja 68% aptaujāto vīriešu un 51% sieviešu.

Tāpat augstāka interese par Latvijas izlases panākumiem hokeja čempionātā bijusi latviski runājošās ģimenēs – spēlēm sekoja līdzi 68% latviski runājošo ģimeņu pretstatā 48% citās valodās runājošo ģimeņu.

Aptauju veica pētījumu kompānija veica laikā no 14.maija līdz 16.maijam, internetā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kā ziņots, , aizvadot lielisku trešo trešdaļu, otrdien Slovākijā notiekošā pasaules čempionāta pēdējā mačā ar rezultātu 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pieveica Norvēģijas valstsvienību.

Latvija turnīru iesāka ar uzvaru 5:2 pār Austriju, pēc tam sekoja zaudējums 1:3 Šveicei, turpinājumā tika gūts panākums 3:0 pār Itāliju, ceturtdien ciesta neveiksme 3:6 pret Čehiju, bet sestdien – 1:3 pret Krieviju. Pirmdien Latvija cienījami ar 4:5 piekāpās pasaules čempionei Zviedrijai, tādējādi zaudējot cerības uz ceturtdaļfinālu.