Iespējamais rasisms, zvaigzne vārdā Arginto un japāņu vārtsargs Rīgā – kas notiek OHL pirmajos mēnešos

17/11/2023 11:25
Nokopēts
Optibet hokeja līga

Pagājuši nedaudz vairāk kā divi mēneši pēc “Optibet” hokeja līgas (OHL) turnīra sākuma. Komandas nospēlējušas no astoņām līdz 14 spēlēm, kas jau ļauj kaut nedaudz spriest par to spējām. Šajā nogrieznī jau daudz kas ir noticis, uz ko bija vērts pievērst uzmanību.

Bija vai nebija rasisms?

Diemžēl viens no skaļākajiem tematiem, kura sakarā tika apspriests vietējais čempionāts, ir iespējamais rasisms. Pagaidām neskaidrību ir vairāk nekā skaidrību, bet īsumā situācija ir sekojošā – 15. oktobrī pēc spēles Tallinā starp vietējo “Panter” un “Mogo/LSPA” tika uzsākts disciplinārais process pret Elvisu Želubovski. Pēc it kā aculiecinieku ziņojumiem, rīdzinieku komandas spēlētājs pēc mača neatsveicinājās no pretinieku hokejista Šuma Kinebuči, kā arī it kā nosauca viņu par “ķīniešu pērtiķi”.

LHF uzreiz sodīja Želubovski par neatsveicināšanos, savukārt lieta par iespējamo rasismu tika nosūtīta uz IIHF. Vēlāk gan, iegūstot papildus video pierādījumus, LHF sods tika atcelts, savukārt par rasisma lietas izskatīšanu informācijas joprojām nav. Kas izraisīja arī diezgan pamatotu reakciju no “Mogo/LSPA”. “Par atsveicināšanos Šuma Kinebuči neteica taisnību. Par ko vēl meloja Tallinas “Panter” aizsargs? Un vai LHF Disciplinārā komisija, pavirši un neprofesionāli darot savu darbu, arī palīdzēja nomelnot Elvisu Želubovski un Mogo/LSPA?”

“Mogo/LSPA” pārmet LHF Želubovska nomelnošanu

Meijas absolūta dominance

Ja būtu jānosauc OHL lielākā zvaigzne tieši šajā brīdī, tad ilgi nebūtu jādomā – Gints Meija. 36 gadus vecais uzbrucējs, kurš karjeras laikā piedalījies desmit pasaules čempionātos un divos olimpisko spēļu turnīros, katrā spēlē demonstrē savu līmeni, nemaz nerunājot par viņa lomu ģērbtuvē. Ar 30 (18+12) punktiem 14 spēlēs viņš ir pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs gan “Mogo/LSPA” rindās, gan visā turnīrā.

Nav šaubu par to, ka ar savām spējām Meija varētu atrast darbu kaut kur Eiropā – tajā pašā Francijā, kur viņš noslēdza pagājušo sezonu. Taču mēs varam būt tikai priecīgi par tāda kalibra spēlētāju vietējā līgā, kā arī pats Meija droši vien izbauda to brīdi, kad viņš beidzot nevis “velk klavieres”, bet spēlē uz tām. Ne velti veterānu atzina par OHL septembra vērtīgāko spēlētāju.

Meija atzīts par OHL mēneša vērtīgāko spēlētāju

Mīnus viena zvaigzne

Kamēr Meija jau sākotnēji “Mogo/LSPA” komandai pievienojās uz palikšanu vismaz šīs sezonas kontekstā, tad dažiem citiem spēlēšana OHL bija vien sagatavošanas posms lēcienam uz kādu labāku līmeni. Pagaidām lielākais no zaudējumiem ir Patrika Zabusova aizbraukšana. “Prizmas” rindās uzbrucējs bija pamanāms, 12 spēlēs gūstot 13 vārtus un izdarot astoņas rezultatīvas piespēles, kā arī jāatzīmē, ka viņš spēlēja ne tikai efektīvi, bet arī skaisti.

Pirmās runas par Zabusova aizbraukšanu parādījās jau septembra beigās, tomēr šis brīdis bija jāgaida līdz oktobra pēdējai nedēļai, kad uzbrucējs aizbrauca uz Kaspara Daugaviņa un Kristofera Binduļa pārstāvēto “Dukla Michalovce”. Ir vērts atzīmēt, ka sākotnēji Zabusovs ņemts kā savainotā Maksa Njūtona aizvietotājs un līgums noslēgts līdz janvāra vidum, ar iespēju to pagarināt līdz sezonas beigām.

Jauna cerība vārdā Arginto

Ja skatāmies uz vārtsargu skaitļiem, tad uzreiz gribas atzīmēt “Kurbada” vārtu vīru Arginto Milbergu. 11 spēlēs atvairīti 94,0% metienu, vidēji ielaisti 1,69 vārti, savukārt divos mačos ripu ķērājs savu cietoksni nosargājis neskartu. Visai labi skaitļi 20 gadus vecajam vārtsargam, kurš ir viens no “Kurbada” veiksmīgā snieguma atslēgas elementiem.

Arginto ceļš arī ir visai īpašs – iepriekš viņš nespēlēja nedz U18, nedz U20 izlasē pasaules čempionātos, debiju pieaugušo hokejā piedzīvoja Igaunijas čempionātā, savukārt novembrī jau tika līdz izsaukumam uz pieaugušo izlasei un pat otrajā spēlē pret Franciju priekšpēdējā minūtē devās laukumā. Šis ir lielisks solis no izlases treneriem, no kura Milbergs būs tikai ieguvējs.

“Tas bija patīkami un ļoti negaidīti, bet biju ļoti priecīgs,” par debiju izlasē teica Milbergs. “Bija uztraukums, bet tas bija patīkams. Pamatlaikā diemžēl nebija metienu, bet debija ir debija – vismaz overtaimā sanāca daži metieni, kā arī bija ļoti patīkami “bullīšos” uzvarēt,” par debiju izlasē teica pats vārtsargs.

“Kurbads” vārtsargs Milbergs pēc debijas izlasē: Tas bija ļoti patīkami un negaidīti

Laipni lūgts atpakaļ, “Kurbad”!

Šosezon OHL vairs nespēlē Daugavpils pārstāve, toties varam būt visai priecīgi par “Kurbada” atgriešanos – jo šis ir hokeja klubs ar skaidrāko misiju un identitāti Latvijā, kā arī ar (manuprāt) mājīgāko halli Rīgā. Pēc diviem gadiem Igaunijā varbūt bija nelielas šaubas par to, kādā līmenī atrodas “Kurbads”, bet pirmajos divos mēnešos Rīgas klubs ir tur, kur tam arī jābūt – labāko trijniekā.

Rīdzinieki pa reizei apspēlējuši katru no šīs sezonas lielā četrinieka komandām (bez “Kurbada” tur ir “Zemgale/LLU”, “Mogo/LSPA” un “Prizma”), kā arī izvairījušies no zaudētiem punktiem pret nomināli vājākiem pretiniekiem (kas, piemēram, nav sanācis otrajā vietā esošajai “Mogo/LSPA”, kura vienā no spēlēm zaudēja “Panter” vienībai. “Kurbada” pievienotā vērtība ir komandas aktivitātes sociālajos tīklos, ar ko citi Rīgas klubi, maigi izsākoties, neaizraujas.

OHL spēlē arī amerikāņi, kanādieši un..japāņi

Līdz ar Lietuvas klubu pievienošanos OHL pagājušajā sezonā strauji sarucis Latvijas hokejistu īpatsvars vietējā līgā, vēl mazāks tas kļuvis arī pēc tam, kad pirms šīs sezonas līgas dalībnieku sastāvu papildināja Tallinas “Panter”. Pēc “Eliteprospects” datiem, tad Latvijas hokejistu īpatsvars ir 59,4%, tomēr abu citu Baltijas valstu pārstāvji nebūt nav vienīgie leģionāri OHL.

Kādam tas varētu izrādīties pārsteigums, bet šosezon līgā atrodami 12 valstu pārstāvji. Bez Baltijas hokejistiem tie ir ukraiņi (15), čehi un slovāki (pa trīs), kanādieši, japāņi un amerikāņi (pa diviem), kā arī somi, kazahi un slovēņi (pa vienam). Ceļi, kā viņi nonākuši līdz OHL, ir dažādi.

Japānu vārtsargs Jošihiro Kuroiva “Prizmas” rindās parādās ik pēc pāris sezonām, allaž demonstrējot briesmīgus skaitļus, 17 gadus vecais slovēnis Jakobs Sporina Latvijas jaunatnes hokejā atrodas jau vairākas sezonas un šosezon paspēja piedzīvot arī debiju OHL, tomēr lielāki importa piegādātāji ir Lietuvas klubi, kuri šādā veidā mēģina celt savu konkurētspēju. Tas pats uzbrucējs Ondržejs Mačala ar pieredzi arī Čehijas līgā visai labi iederējies OHL, astoņās spēlēs iemetot 12 ripas.

TOP notikumi
1
X
2
1.87
-
1.95
3.11
4.22
2.16
1.17
8
15.5
5.02
4.75
1.64
1.14
8.75
19
1.51
4.76
6.73
1.23
6.75
11.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām