Igaunija tiek pie medaļas Tokijas OS, pēc pirmās dienas visvairāk godalgas ir Ķīnai

24/07/2021 19:16
Nokopēts
Katrīna Lehisa

Igauniete Katrīna Lehisa sestdien Tokijas olimpisko spēļu sacensībās paukošanā ar špagu izcīnīja bronzas medaļu. Cīņā par trešo vietu viņa ar 15:8 pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) paukotāju Aizanatu Murtazaevu.

Pirms tam pusfinālā Lehisa ar 11:15 zaudēja vēlākajai sudraba medaļas ieguvējai Anai Marijai Popesku no Rumānijas. Popesku finālā ar 10:11 piekāpās Ķīnas sportistei Jivenai Suņai. Vīriešu sacensībās ar zobenu sestdien par uzvarētāju jau trešajās spēlēs pēc kārtas kļuva ungārs Ārons Silāgī.

31 gadu vecais ungāru paukotājs finālā ar 15:7 uzvarēja itāli Luidži Sameli un kļuva par pirmo paukotāju vīriešu sacensībās, kurš izcīnījis trīs olimpiskās zelta medaļas vienā individuālo sacensību veidā. Bronzas medaļu izcīnīja Dienvidkorejas pārstāvis Jungvans Kims, kurš cīņā par trešo vietu ar 15:11 pārspēja Gruzijas paukotāju Sandro Bazadzi. Latvijas sportisti paukošanas sacensībās Tokijā nav pārstāvēti.

Pirmo sacensību dienu Tokijas olimpiskajās spēlēs kā medaļām bagātākā pabeidza Ķīna, kuras kontā ir trīs zelta un viena bronzas medaļa. Ķīna izvirzījusies medaļām bagātāko valstu pirmajā ailītē pēc uzvaras sestdien sieviešu sacensībās paukošanā ar špagu, šaušanā sievietēm ar gaisa šauteni desmit metru distancē un svarcelšanā sievietēm 49 kilogramu svara kategorijā. Vienīgā bronza sporta lielvalstij tika vīriešu sacensībās šaušanā ar gaisa pistoli desmit metru distancē.

Otro vietu ar vienu zelta un vienu sudraba medaļu medaļu tabulā dala Japāna, par kuras panākumiem džudo jau ziņots, un Itālija. Itāļiem tika uzvara vīriešu sacensībās teikvando svara kategorijā līdz 58 kilogramiem, kā arī sudrabs vīriešu paukošanas sacensībās ar zobenu. Vairāk nekā vienu medaļu pēc pirmās dienas izcīnījusi Dienvidkoreja, kurai bez zelta jaukto komandu sacensībās loka šaušanā ir arī divas bronzas medaļas, kā arī Serbija un Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda, kurām ir pa vienai sudraba un vienai bronzas medaļai.

Pavisam 28 valstis jau var lepoties ar izcīnītu medaļu šā gada olimpiskajās spēlēs. Viņu vidū ir arī Igaunija, kurai bronzas medaļu izcīnīja Katrīna Lehisa sacensībās paukošanā ar špagu. Sestdien spēlēs tika sadalīti 11 medaļu komplekti šaušanā, šosejas riteņbraukšanā, paukošanā, džudo, loka šaušanā, teikvando un svarcelšanā. Olimpiskās spēles norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam. Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Tokijā no 24.augusta līdz 5.septembrim norisināsies paralimpiskās spēles.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
5.5
4.33
1.55
7
4.75
1.44
5.75
4.6
1.52
1.33
5.25
9
4.75
3.75
1.72
3.6
3.8
1.93
7.75
4.8
1.4
1.6
3.9
5.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām