Igauņu orientierists izcīna Latvijas čempiona titulu garajā distancē

Lauri Silds, sportazinas.com
Foto: LOF

Vakar Kapusilā, Smiltenes pusē tika noskaidroti 2019. gada spēcīgākie orientieristi sporta garajā jeb klasiskajā distancē. Jau trešo gadu pēc kārtas dāmu konkurencē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa cēsniece Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet starp vīriem šoreiz uzvara igaunim Lauri Sildam, kurš startē Latvijas klubā Alūksne-Ape.

Čempionāts notika līdz šim sacensībās neizmantotā apvidū ar ierobežotu mežizstrādi un daudz dažāda izmēra un skrienamības purviem.

Gan dāmu, gan vīru spēcīgākajās elites grupās uz starta stājās gandrīz visi šobrīd spēcīgākie Latvijas, kā arī vairāki Igaunijas sportisti.

Dāmu konkurencē S. Grosberga 9,6km garo distanci veica stundā divās minūtēs un 16 sekundes, otrās vietas ieguvēju Lauru Vīķi (Kāpa OK) apsteidzot par nedaudz vairāk kā sešām minūtēm. Bronza valmierietei Līgai Valdmanei (ZVOC/VBSS), finišējot septiņas minūtes aiz uzvarētājas.

„Tikai dienu pirms sacensībām atgriezos no treniņnometnes Norvēģijā, kur apvidi bija fiziski ļoti smagi, tāpēc šoreiz garajā distancē jutos gandrīz kā treniņā,” sacīja Grosberga. “Bija ļoti viegli skriet un jutu, ka ātrums ir labs, lai gan nespiedu no sevis maksimumu. Arī mana orientēšanās tehnika šoreiz bija labā līmenī, un noguruma dēļ pieļāvu tikai dažas nelielas kļūdas distances beigās. Jāatzīst gan, ka distance laikam tomēr bija par īsu priekš šī apvidus, kas bija diezgan labi skrienams. Starptautiskajās sacensībās garo distanci nekad neskrien 62 minūtes.”

Savukārt Silds vīru 14,7km garajā distancē pavadīja stundu 18 minūtes un astoņas sekundes, sudraba ieguvēju Artūru Pauliņu (Azimuts OK-Sm BJSS) apsteidzot par nedaudz vairāk kā divām minūtēm, bet Mārtiņu Sirmo (Auseklis IK), kuram bronza, par četrām ar pusi minūtēm. Silds pēc finiša atzina, ka distancē iztika bez lielām kļūdām, kā arī apvidus bijis līdzīgs tam, kāds atrodams pie viņa mājām Viru pilsētā Igaunijas dienvidos. Lielas kļūdas nepieļāva arī Pauliņš, finišējot kā labākais starp Latvijas sportistiem, taču šoreiz pietrūka ātrums, lai cīnītos par uzvaru.

Sacensības organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA “O!Latvija” un orientēšanās klubu “Azimuts”.

Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

Nākamās godalgas tiks sadalītas 1. un 2. jūnijā Limbažos, kur norisināsies 2019. gada Latvijas čempionāts sprintā un sprinta stafetē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par