Iginlam “Gordija Hova” hat-trick pret savu bijušo komandu

30/03/2017 11:19

Losandželosas “Kings” uzbrucējs Džeroms Iginla trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret savu kādreiz pārstāvēto Kalgari “Flames” komandu izcēlās ar vārtu guvumu, rezultatīvu piespēli un kautiņu jeb nopelnīja tā saukto Gordija Hova “hat-trick”.

“Kings” viesos svinēja uzvaru ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), bet “Flames” vēl neizmantoja iespēju nodrošināt vietu Stenlija kausa izcīņā.

Iginla jau pirmā perioda vidū pamatīgi izkāvās ar “Flames” aizsargu Deriku Engelendu. Savukārt ar vārtu guvumu viņš izcēlās nepilnu minūti pirms otrās trešdaļas beigām, kad pēc cīņas vārtu priekšā viņa mestā ripa, atsitoties pret Kalgari hokejisti nūju, atrada ceļu mājinieku cietoksnī.

“Mums tā bija kā Stenlija kausa spēle. Bija jautrs un emocionāls mačs, kas beidzās tieši tā, kā gribējām. Smagi cīnījāmies jau no pirmā ripas iemetiena,” pēc mača teica Iginla.

Patlaban 39 gadus vecais Iginla vēl nezina, vai turpinās karjeru arī pēc šīs sezonas, līdz ar to, iespējams, šī bija viņa pēdējā spēle Kalgari publikas priekšā.

“Nezinu, cik ilgi vēl spēlēšu, bet šo maču ilgi atcerēšos. Tas bija kas īpašs. Godīgi sakot, nezinu, kas beigšu savu karjeru. Skatīšos, kā beigsies sezona, bet pēc tam runāšu ar ģimeni,” skaidroja Iginla.

Iginla tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni, bet otrās zvaigznes gods tika viņa komandas biedram Anže Kopitaram, kurš arī atzīmējās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli.

Iginla “Flames” komandu pārstāvēja 18 sezonas, 2012./2013.gada sezonā pievienojoties Pitsburgas “Penguins”. Pēc tam viņš uz vienu sezonu nonāca Bostonas “Bruins” komandā, tālāk divarpus gadus pavadīja Kolorādo “Avalanche”, bet marta sākumā Iginla pievienojās “Kings” vienībai.