Igors Miglinieks: Šis Eiropas čempionāts ir Latvijas izlases iespēja

07/09/2015 14:57

Rīga, 7.sept., LETA. Šis Eiropas čempionāts ir Latvijas vīriešu izlases iespēja, uzskata basketbola treneris Igors Miglinieks.

Kā zināms, šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas izspēle norisinās “Arēnā Rīga”, kur mājiniece Latvija spēkojas ar Lietuvu, Igauniju, Beļģiju, Čehiju un Ukrainu.

Svētdien Latvijas basketbolisti tikās ar principiālo pretinieci Lietuvu, kam gan zaudēja ar 49:68. Tiesa, lielu uzmanību izpelnījās abu komandu līdzjutēji, kuri bija piepildījuši visu arēnu un parūpējās par lielisku atmosfēru.

“Šādos mačos fanu saietam pat ir lielāka nozīme. Vienkārši super. Spēlēt pret Lietuvu Eiropas čempionātā, kas notiek Latvijā, ir labākā vieta, kur to darīt. Lietuvā līdzjutēju nebūtu tik daudz, kā arī emocijas būtu mazākas,” aģentūrai LETA sacīja Miglinieks, kurš ir Latvijas komandas “Jēkabpils” galvenais treneris.

Katras apakšgrupas četras labākās komandas sasniegs izslēgšanas spēles, kas sestdien sāksies Francijas pilsētā Lillē. Latvija divos mačos tikusi pie viena panākuma, bet pirmdien to gaida tikšanās ar Čehiju, kas līdz šim uzvarējusi abas spēles.

“Domāju, tiksim uz īsto čempionātu, kas notiks Lillē. Izloze mums bijusi veiksmīga, jo apakšgrupa nav tā spēcīgākā. Turklāt spēlējām mājās, kas dod papildu emocijas. Šis čempionāts Latvijas izlasei ir liela iespēja,” pauda Miglinieks. Kā zināms, abas čempionāta finālistes izcīnīs tiesības spēlēt nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kamēr trešās līdz septītās vietas ieguvējām nākamvasar būs jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā. “Varam iekļūt pirmajā septiņniekā. Tiesa, neredzam, kā izskatās citas Eiropas čempionāta komandas. Iespējas ir diezgan līdzīgas, taču tas tieši varētu būt iemesls, kāpēc mēs varētu iekļūt starp labākajām septiņām izlasēm.”

Pēc divām kārtām apakšgrupā pa divām uzvarām guvušas Čehija un Lietuva, tikmēr Latvija un Beļģija iekrājušas pa vienai uzvarai, bet Igaunija un Ukraina cietušas pa divām neveiksmēm.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās pilsētās – Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….