IIHF apstiprina Kalniņa pāreju uz “Amur”, LHF iesniegs apelāciju

27/08/2022 12:32
Nokopēts
Jānis Kalniņš

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) apstiprinājusi Latvijas vārtsarga Jāņa Kalniņa pāreju uz Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Habarovskas “Amur”, tādā veidā oficiāli ļaujot spēlētājam pārstāvēt Krievijas Tālo Austrumu komandu, savā sociālās vietnes “Telegram” publikācijā pavēstījis kluba ģenerāldirektors Romans Kramars.

“Man jums ir svarīgs un ilgi gaidīts paziņojums. Jāņa Kalniņa starptautiskā pāreja uz “Amur” ir apstiprināta. Viņš var oficiāli piedalīties jaunajā KHL čempionātā,” ziņo komandas ģenerāldirektors. “Apsveicam Jāni un visus mūsu līdzjutējus. Paldies par atbalstu Krievijas hokeja federācijai (FHR) un KHL vadībai.”

Tikmēr Latvija Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja, ka šo pāreju reģistrējusi tieši IIHF. Tāpat Pļāvējs norādīja, ka LHF par IIHF pieņemto lēmumu iesniegs apelāciju, kuru izskatīs IIHF Disciplinārā komisija.

Par līguma parakstīšanu ar Kalniņu Habrovskas klubs paziņoja 6.jūlijā, taču 22.jūlijā kļuva zināms, ka Latvijas vārtsargs pagaidām nedrīkst spēlēt KHL čempionātā. Latvijas hokeja federācija (LHF) nolēma bloķēt 30 gadus vecā spēlētāja pāreju, līdz ar ko galīgais lēmums par pāreju tika nodots IIHF pāziņā. Lai arī Kalniņš augusta sākumā ieradās Habarovskā, pēdējā laikā kluba mājaslapā par viņu nekas netika minēts.

Pēc Krievijas karadarbības uzsākšanas Ukrainas teritorijā aprīļa beigās tika pieņemts grozījums Sporta likumā, kas paredz, ka sportistiem un sporta darbiniekiem ir liegts iesaistīties jebkādās sacensībās, kas norisinās Krievijā vai Baltkrievijā.

Kalniņš šosezon Vēkšes “Lakers” rindās aizvadīja 17 SHL mačus, vidēji atvairot 88,7% metienu, caurmērā spēlē ielaižot 2,84 ripas. Tāpat viņš bija Latvijas valstsvienības ripu ķērājs Pekinas olimpiskajās spēlēs, kur trīs dueļos tika galā ar 90,4% metienu, vidēji cīņā kapitulējot 3,33 reizes. Sezonas izskaņā Kalniņš pārcēlās uz Somiju, kur kopā ar Tamperes “Tappara” vienību kļuva par Somijas čempionu.

LHF nepieļauj Kalniņa pāreju uz KHL klubu

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.02
4.11
1.55
6.77
4.41
1.47
5.52
3.51
1.71
2.69
-
1.42
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām