IIHF ČL: Galviņš uzvar Ķēniņu, panākums arī Cibuļskim un Bičevskim

09/10/2019 21:01

Vakar un šodien aizvadītas kārtējās Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas spēles, kurās piedalījušies arī Latvijas hokejistu pārstāvētie klubi.

Vakar panākumu guva aizsarga Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā Čehijas komanda Hradeckrālovas “Mountfield”, kas ar rezultātu 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) pārspēja Zinta Zuseviča pārstāvēto Grācas “99ers” vienību no Austrijas.

Cibuļskis šajā mačā laukumā neizgāja, bet Bičevskis spēlēja sešas minūtes un 51 sekundi, kuru laikā uzvarēja četros no astoņiem iemetieniem. Bičevskis maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Zuševics pretējā frontē laukumā pavadīja 12 minūtes un 11 sekundes, uzvarot vienīgo iemetienu un bloķējot vienu pretinieku metienu. Latvietis spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt šodien aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Čehijas komanda Tršinecas “Ocelari” ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) papildlaikā uzveica uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvēto “Lausanne” no Šveices.

Galviņš spēlēja tikai 47 sekundes, maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu, kamēr Ķēniņš 16 minūšu un 28 sekunžu laikā bloķēja divus metienus un cīņu noslēdza ar neitrālu koeficientu.

Grupu turnīrā 32 klubi ir salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļūst “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes “Red Bulls”. Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.