IIHF ČL no 2023./24.gada sezonas piedalīsies mazāk klubu nekā līdz šim

11/06/2020 15:32

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas (CHL) turnīrā 2023./24.gada sezonā piedalīsies par astoņiem klubiem mazāk nekā līdz šim, to skaitam sarūkot līdz 24 komandām.

CHL vadītāji pēdējā sanāksmē ielika spēcīgus pamatus turnīra norisei arī turpmāk. Proti, sacensību rīkotājiem izdevās parakstīt jaunu piecu gadu sadarbības līgumu ar kompāniju “Infront”. Tāpat sanāksmē tika pieņemts lēmums, ka no 2023./24.gada sezonas čempionātā piedalīsies 24, nevis 32 komandas.

Šāds lēmums pieņemts, lai čempionātu padarītu par pievilcīgāku un ērtāk prezentējamu produktu.

“CHL valde panāca vienošanos ar kompāniju “Infront”, kas paredz, ka drīzumā turnīrā spēlēs mazāk klubu, tādējādi ceļot sacensību kvalitāti un ekskluzivitāti,” teica CHL prezidents Pēters Cāners.

“Līgas vadītāji demonstrēja, ka saredz lielāku bildi un vēlas spert nākamo soli čempionāta attīstībā.”

Jaunais sacensību formāts un nesen panāktā vienošanās būs spēkā tikai no 2023./24.gada sezonas, kas nozīmē, ka turpmākos trīs gadus CHL aizvien spēkosies 32 klubi.

Panāktā vienošanās arī paredz, ka no 2023./24.gada sezonas CHL turnīrā jāpiedalās 12 dažādu valstu čempionātu pārstāvēm, bet no vienas nācijas nedrīkst piedalīties vairāk par četrām komandām.

CHL valde arī vienojās par izmaiņām iegūtās peļņas sadalē, ko turpmāk regulēs akcionāru likums. No turnīra peļņas 63% iegūs klubi, 25% nacionālās līgas, bet atlikušos 12% – IIHF.

Pagājušajā sezonā CHL finālā Gēteborgas “Frolunda Indians” no Zviedrijas ar 3:1 uzvarēja Hradeckrālovas “Mountfield”, kuras sastāvā bija Oskars Cibuļskis. Zīmīgi, ka aizsargs savas komandas vienīgajā vārtu guvumā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli.

Pieslēgties

Dienas fokusā

14/05/2021 23:18

Latvijas pirmā pretiniece Kanāda sastāvu nokomplektē teju tikai ar NHL hokejistiem

Latvijas hokeja izlases pirmā pretiniece gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā Kanāda sastāvu nokomplektējusi teju tikai ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, pavēstījusi Kanādas hokeja federācija. Kanādieši uz Rīgu dosies ar trīs…