IIHF diskvalificē vairākus baltkrievu un krievu hokejistus par spēles rezultāta ietekmēšanu

27/11/2020 16:45
Molodečnas Dinamo

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) pieņēmusi lēmumu uz diviem gadiem diskvalificēt septiņus Baltkrievijas kluba Molodečnas “Dinamo” spēlētājus par dalību sarunātajā spēlē.

Starp diskvalificētajiem ir pieci baltkrievi – Pāvels Bojaruks, Vjačeslavs Lisičkins, Ņikita Ustinenko, Sergejs Šelegs un Aleksandrs Sirejs, kā arī divi krievi – Staņislavs Kučkins un Aleksejs Ivanovs.

Diskvalifikācija būs spēkā līdz 2022. gada 30. jūnijam, ziņo IIHF.

Iepriekš ziņots, ka 2019./2020. gada sezonas spēlē starp “Dinamo” un “Mogilev” Molodečnas vienība pēc divām trešdaļām bija vadībā ar 5:2, tomēr noslēdzošajā periodā ielaida četrus bezatbildes vārtus un zaudēja ar 5:6. Jau toreiz Baltkrievijas medijos izskanēja informācija par aizdomīgo spēli, vēlāk izmeklēšanai pievērsās arī IIHF pārstāvji.

Aizvadītajā sezonā “Dinamo” ierindojās ceturtajā vietā Baltkrievijas ekstralīgā ar 33 panākumiem 58 mačos, savukārt “play-off” turnīrā piedzīvoja zaudējumu pusfinālā.