IIHF nedienas turpinās – ar sadarbības pārtraukšanu draud jau trešais lielais sponsors

17/01/2021 17:12

Vācijas uzņēmums “Liqui Moly” pārtrauks sadarbību ar Starptautisko hokeja federāciju (IIHF), ja daļa no 2021.gada pasaules čempionāta spēlēm notiks Baltkrievijā, ziņojumā sociālajā tīklā “Instagram” atklājis viens no gaidāmā pasaules hokeja čempionāta sponsoriem.

“Mūsu zīmols ir pazīstams kā uzticīgs sporta notikumu atbalstītājs un mēs ar nepacietību gaidījām 2021.gada pasaules hokeja čempionātu. Lēmums kļūt par meistarsacīkšu sponsoru tika pieņemts 2017.gadā,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

“Bet “Liqui Moly” ir apņēmies ievērot arī taisnīguma, cieņas, brīvības un cilvēktiesību principus. Pašreizējā situācija Baltkrievijā, kā arī valdības politika, tās izturēšanās pret demonstrantiem un acīmredzamie cilvēktiesību pārkāpumi ir pretrunā ar mūsu uzskatiem un vērtībām.”

“Šī iemesla dēļ “Liqui Moly” atteiksies sponsorēt Pasaules hokeja čempionātu, ja IIHF komiteja nolēms rīkot meistarsacīkstes Baltkrievijā,” nostāju paudis Vācijas uzņēmums.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liqui Moly (@liqui_moly_worldwide)

Jau ziņots, ka iepriekš līdzīgu lēmumu par gatavību pārtraukt gandrīz 30 gadu sadarbību ar IIHF paudis arī Čehijas autoražotājs “Škoda”, savukārt kā pirmais ar līdzīgu paziņojumu klajā nāca vēl viens pasaules čempionāta sponsors – kosmētikas ražošanas milzis “Nivea”.

Jau ziņots, ka IIHF prezidents Renē Fāzels saskarās ar milzīgu kritiku pēc tam, kad viņš janvāra sākumā aizvadīja draudzīgu tikšanos ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Jāatzīmē, ka organizācija pat bija spiesta atslēgt komentārus pie publikācijām sociālajos tīklos par šo vizīti.

Sākotnēji Fāzels apsolīja, ka galējais lēmums par 2021. gada PČ, kuram jānotiek Rīgā un Minskā, tiks pieņemts 11. janvārī, tomēr vēlāk šis datums tika mainīts uz mēneša beigām. Kā ziņo Šveices interneta portāls “Watson.ch”, par pasaules čempionāta hokejā atņemšanu Baltkrievijai IIHF Padome lems jau pirmdien, 18.janvāra pēcpusdienā.

Pats IIHF prezidents par savu tikšanos ar Lukašenko teica, ka Minskā viņš spēlējās ar uguni un nedaudz apdedzinājās. Pēdējo dienu laikā Fāzela retorika kļūst arvien kritiskāka – ja agrāk viņš bija pārliecināts par iespēju rīkot turnīra daļu arī Minskā, tad tagad viņš pieļauj iespēju, ka Baltkrievijai varētu atņemt PČ.

Pieslēgties

Dienas fokusā

03/03/2021 21:43

Avots: Timma pirms mača pret “Stelmet Enea” apvainojies un pametis arēnu

Krievijas basketbola kluba Maskavas apgabala “Khimki” basketbolists Jānis Timma nav piedalījies aizvadītajos divos mačos un tam iemesls esot personīgs aizvainojums uz treneriem par taktiskajām izvēlēm, liecina “Telegram” kanāla “Perehvat” informācija….