IIHF neizskatīs Lietuvas pieteikumu uz PČ rīkošanu, lēmumu paziņos nākamnedēļ

21/01/2021 17:04

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) paziņojusi, ka tā neizskatīts Lietuvas pieteikumu uz 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu.

Iepriekš vēstīts, ka IIHF bija spiesta atņemt Baltkrievijai tiesības rīkot turnīru pēc tam, kad pret to iestājās ne tikai Eiropas valstu valdības, bet arī organizācijas sponsori, kuri norādīja, ka nav pieļaujams organizēt pasaules čempionātu valstī, kurā tiek pārkāptas cilvēku tiesības.

Starp kandidātēm uz otrās daļas rīkošanu minēja tādas valstis kā Dānija un Slovākija, savukārt vakar parādījās informācija, ka kopā ar Latviju šo turnīru varētu organizēt arī Lietuva. Tiesa, IIHF prezidents Renē Fāzels teica, ka šāds variants noteikti netiks izskatīts.

“Man bija videozvans ar Lietuvas ministru prezidentu. Pirmkārt, esmu pateicīgs Lietuvas valdībai par gatavību palīdzēt. Mums jau bija sarunas ar Bratislavu, Rīgu un Dāniju – Dānijai un Bratislavai ir laba pieredze 2018. un 2019. gada. Es novērtēju Lietuvas piedāvājumu, bet nav jēgas, lai uz turnīra rīkošanu ir tik daudz kandidātu,” teica Fāzels sarunā ar TASS.

Tāpat IIHF prezidents atklājis, ka lēmums tik pieņemts nākamajā nedēļa. “Pašlaik ir trīs varianti: rīkot turnīru tikai Latvijā, sadalīt starp Latviju un Dāniju, vai arī sadalīt starp Latviju un Slovākiju. Nākamnedēļ pieņemsim lēmumu, IIHF padome notiks otrdien vai trešdien,” teica Fāzels.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…