IIHF prezidents pieļauj iespēju par pasaules čempionāta atcelšanu 

Renē Fāzels, sportazinas.com
Renē Fāzels (centrā) | Foto: KHL

Starptautiskās hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels sarunā ar Krievijas mediju TASS atklāja, ka organizācija neplāno atcelt gaidāmo pasaules čempionātu, taču to var izdarīt Šveices valdība. 

Koronovīrusa epidēmijas dēļ arvien biežāk tiek atcelti un pārcelti dažāda līmeņa sporta pasākumi ne tikai Āzijā, bet arī Eiropā. Vīruss netieši skāra arī Latvijas sieviešu basketbola grandu Rīgas TTT, jo Mārtiņa Zībarta vadītā komanda izvēlējās nedoties izbraukumā uz Eirolīgas spēli pret Venēcijas “Umana Reyer“. Itālijā arī konstatēti nāves gadījumi, bet vietējo čempionātu mači notiek bez skatītājiem. 

Vakar parādījās informācija par to, ka Anglijas premjerlīgas čempionāts varētu tikt saīsināts. Tāpat arvien skaļāk tiek prognozēts, ka koronovīrusa dēļ varētu tikt atcelti gada lielākie sporta pasākumi. Iepriekš tika runāts par Tokijas olimpiskajām spēlēm un Eiropas futbola čempionātu, bet tagad šajā sarakstā parādījies arī pasaules čempionāts hokejā. 

IIHF prezidents gan uzsvēra, ka pati federācija negrasās neko atcelt. “Neviens nezina, kāda ir reāla situācija. Pēc divām nedēļām būs zināms vairāk. Nevaram teikt, kas būs, jo mēs paši neplānojam atcelt PČ. Tas tiks izdarīts tikai tajā gadījumā, ja to aicinās darīt Šveices valdība. Šobrīd mums notiek pārrunas, bet, ja lēmums [par atcelšanu] tiks pieņemts, mēs nevarēsim to mainīt,” teica Fāzels. 

PČ hokejā plānots aizvadīt no 8. līdz 24. maijam Šveices pilsētās Cīrihē un Lozannā. Latvijas izlasei grupu turnīrā paredzēti mači pret Krieviju, Somiju, ASV, Šveici, Norvēģiju, Itāliju un Kazahstānu. 

SOK neizslēdz variantu ar Tokijas olimpisko spēļu atcelšanu, nav skaidrības arī par “EURO2020”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par