IIHF starptautiskajos turnīros vēlas ieviest NHL noteikumus

02/04/2019 18:40
Renē Fāzels

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) plāno starptautiskos turnīrus aizvadīt pēc Nacionālās hokeja līgas (NHL) noteikumiem, intervijā ar ziņu aģentūru TASS atklājis organizācijas prezidents Renē Fāzels.

Iepriekš IIHF padomē tika pieņemts lēmums ikgadējā kongresā, kas norisināsies maijā, iesniegt priekšlikumu, lai starptautiskās spēles tiktu aizvadītas uz laukumiem, kas atbilst Ziemeļamerikas standartiem (60x26m). Šobrīd noteiktais izmērs ir 60x30m. To plānots ieviest sākot no 2021./2022. gada sezonas.

Tomēr tas nav vienīgais jauninājums, ko plāno ieviest IIHF.

“Tiesneši vienmēr pieļaus kļūdas. Tā vienmēr ir bijis un vienmēr būs. Tā ir daļa no spēles un tā notiek visā pasaulē. Bet kas ir patiesi svarīgi, lai spēlētāji adekvāti reāģētu uz tiesnešu lēmumiem un viņi precīzi zinātu tiesāšanas nianses. Lai tas notiktu, ir nepieciešams ieviest vienādus noteikumus visās līgās, par piemēru ņemot NHL piekopto noteikumu traktēšanu,” iesāka Fāzels, kurš piebilda: “Esmu pārliecināts, ka tuvākajā nākotnē līdz tam nonāksim. Tas nāks par labu spēlei un arī spēlētājiem, kuri dosies uz Olimpiskajām spēlēm vai pasaules čempionātiem. Tas ievērojami atvieglos dzīvi.

Jāatzīmē, ka IIHF jau 2017. gadā palielināja vārtsarga laukuma izmēru, izmantojot NHL un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) analogu. Šie noteikumi praksē darbojās jau šajā sezonā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…