IIHF starptautiskajos turnīros vēlas ieviest NHL noteikumus

Renē Fāzels, Sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: Getty Images

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) plāno starptautiskos turnīrus aizvadīt pēc Nacionālās hokeja līgas () noteikumiem, intervijā ar ziņu aģentūru TASS atklājis organizācijas prezidents Renē Fāzels.

Iepriekš IIHF padomē tika pieņemts lēmums ikgadējā kongresā, kas norisināsies maijā, iesniegt priekšlikumu, lai starptautiskās spēles tiktu aizvadītas uz laukumiem, kas atbilst Ziemeļamerikas standartiem (60x26m). Šobrīd noteiktais izmērs ir 60x30m. To plānots ieviest sākot no 2021./2022. gada sezonas.

Tomēr tas nav vienīgais jauninājums, ko plāno ieviest IIHF.

“Tiesneši vienmēr pieļaus kļūdas. Tā vienmēr ir bijis un vienmēr būs. Tā ir daļa no spēles un tā notiek visā pasaulē. Bet kas ir patiesi svarīgi, lai spēlētāji adekvāti reāģētu uz tiesnešu lēmumiem un viņi precīzi zinātu tiesāšanas nianses. Lai tas notiktu, ir nepieciešams ieviest vienādus noteikumus visās līgās, par piemēru ņemot NHL piekopto noteikumu traktēšanu,” iesāka Fāzels, kurš piebilda: “Esmu pārliecināts, ka tuvākajā nākotnē līdz tam nonāksim. Tas nāks par labu spēlei un arī spēlētājiem, kuri dosies uz Olimpiskajām spēlēm vai pasaules čempionātiem. Tas ievērojami atvieglos dzīvi.

Jāatzīmē, ka IIHF jau 2017. gadā palielināja vārtsarga laukuma izmēru, izmantojot NHL un Kontinentālās hokeja līgas () analogu. Šie noteikumi praksē darbojās jau šajā sezonā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par