IIHF viceprezidents: Ticu, ka 2021. gada PČ tiks pārcelts no Minskas

Kalervo Kummola
Kalervo Kummola | Foto: Iltalehti

Starptautiskās hokeja federācijas viceprezidents Kalervo Kummola savā “Twitter” kontā paudis viedokli, ka 2021. gada pasaules čempionāta spēlēm nevajadzētu notikt Minskā.

2021.gada pasaules čempionātu nākamgad jāuzņem Minskai un Rīgai, taču Latvijas valdība nevēlas rīkot turnīru kopā ar Baltkrieviju, jo tās pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms pielieto represijas pret mierīgajiem protestētājiem. Tāpat arvien skaļāki aicinājumi atņemt Baltkrievijai grupu turnīru un “play-off” spēles skan no Eiropas valstu amatpersonām.

Situāciju apgrūtina tas, ka visa turnīra rīkošana Latvijā prasītu papildus piecus miljonus eiro, kamēr Latvijas valdība gatava piešķirt tikai vienu.

Iepriekš “The Hockey News” žurnālists Raiens Kenedijs atklāja, ka IIHF varētu pārcelt mačus no Baltkrievijas uz Krieviju, kur ir visa nepieciešama infrastruktūra. Kā vēsta žurnālists, tad IIHF prezidents Renē Fāzels šo jautājumu tuvākajā laikā apspriedīs ar Krievijas Hokeja federācijas prezidentu Vladislavu Tretjaku. Tāpat Kenedijs raksta, ka Latvija saglabās savas spēles.

Ja IIHF prezidents allaž bijis visai izvairīgs šajā jautājumā, norādot, ka organizācijas mērķis ir darīt visu, lai 2021. gadā PČ mači notiktu paredzētajās vietās, tad IIHF viceprezidenta nostāja ir stingrāka.

“Mana pozīcija par cilvēku tiesībām Baltkrievijā joprojām ne visiem ir skaidra, kaut arī desmit reizes esmu to teicis. Uzskatu, ka 2021. gada PČ spēles jāpārceļ no Minskas. Ticu, ka tā arī būs,” savā “Twitter” kontā uzrakstīja Kummola, tādējādi kļūstot par pirmo IIHF pārstāvi, kurš publiski iestājies pret PČ rīkošanu Baltkrievijā.

18. novembrī IIHF bija jāpaziņo lēmums par turnīra likteni. Tomēr tas netika sagaidīts un federācijas oficiāla nostāja nav mainījusies – ņemot vērā vairākus mainīgus faktorus, visas iesaistītās puses tiek aicinātas rūpīgi sekot situācijas attīstībai. Lēmuma pieņemšana ir atlikta uz vēlāku laiku, paralēli IIHF izstrādā vairākus scenārijus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par