Ikauniece neizpilda normatīvu kvalifikācijai Eiropas čempionātam

27/06/2022 00:01
Laura Ikauniece

Latvijas daudzcīņniece Laura Ikauniece nedēļas nogalē aizvadītajā Igaunijas čempionātā septiņcīņā neizpildīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvu, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Pēc izstāšanās no Latvijas čempionāta savainojuma dēļ Ikauniece startēja Igaunijā ārpus konkurences. Sestdien viņa 100 metru barjerskriešanā finišēja 13,72 sekundēs, bet augstlēkšanā spēja pārlēca 1,68 metrus. Turpinājumā lodes grūšanā viņai izdevās sasniegt 13,76 metrus, bet 200 metros Latvijas sportiste finišēja 25,49 sekundēs. Pēc pirmās dienas viņa bija iekrājusi 3468 punktus.

Svētdien tāllēkšanā Ikauniece savā labākajā mēģinājumā lēca 6,15 metrus tālu, bet škēpmešanā viņa šķēpu raidīja 51,23 metrus tālu. Noslēdzošajā disciplīnā – 800 metru skrējienā – Ikauniece finišēja divās minūtēs 19,91 sekundē. Summā sakrājot 6073 punktus, viņai izdevās labākais rezultāts starp Latvijas sportistēm šosezon, taču viņai pietrūka 177 punktu, lai kvalificētos Eiropas čempionātam.

Jau ziņots, ka maija beigās Ikauniece piedalījās prestižās sacensībās Austrijā, kurās viņas mērķis bija izpildīt kvalifikācijas normatīvus pasaules un Eiropas čempionātiem, taču, ieņemot 13.vietu, Latvijas sportistei tas neizdevās. Igaunijas čempionātā ārpus konkurences startēja arī Marta Sīviņa, kura sakrāja 5186 punktus.