Dāvja Ikaunieka “Jablonec” nenotur punktu Astanā; Vaņina “Zurich” zaudējums pret “Bayer”

08/11/2018 23:59

Otro zaudējumu aizvadītajās četrās UEFA Eiropas līgas grupu turnīra spēlēs šovakar piedzīvoja Dāvja Ikaunieka pārstāvētā “Jablonec”, kas izbraukumā ar rezultātu 1:2 piekāpās Kazahstānas čempionei “Astana”.

Latvijas izlases uzbrucējs Ikaunieks, kurš abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē 25. oktobrī Čehijā (1:1) laukumā devās spēles 57. minūtē un protokolā atzīmējās ar dzelteno kartīti, bija “Jablonec” pieteikumā, taču laukumā nedevās. Dāvis šajā Eiropas līgas sezonā laukumā uz maiņu devās arī cīņā mājās pret Kijevas “Dynamo” (2:2).

Mājinieki rezultātu pēc stūra sitiena atklāja 18. minūtē, vārtus gūstot brazīlietim Pedru Enrikem, savukārt izlīdzinājumu čehu klubs panāca 41. minūtē – arī šoreiz stūra sitiens, un pēc bumbas visaugstāk uzlēca Davids Liška, kura raidījums pēc neliela rikošeta lidoja “Astana” vārtu tīklā.

Šāds rezultāts saglabājās līdz pat 88. minūtei, kad izdevīgā sitiena pozīcijā soda laukumā nonāca savulaik Latvijas Virslīgā uzspēlējušais aizsargs Jevgeņijs Postņikovs, no tuvas distances triecot bumbu sāncenšu cietoksnī un izraujot uzvaru.

“Astana” tādējādi ar diviem panākumiem un diviem neizšķirtiem (astoņi punkti) saglabā līderpozīcijas K grupā, apsteidzot “Dynamo” (seši punkti), Francijas “Rennes” (trīs) un “Jablonec” (divi).

Tāpat zaudējumu ceturtdien cieta Latvijas izlases vārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices komanda “Zurich”, kas A apakšgrupas mačā viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās Vācijas Bundeslīgas vienībai Leverkūzenes “Bayer”, taču tas netraucēja Cīrihes komandai nodrošināt vietu izslēgšanas turnīrā.

Vaņins, kurš zaudējis “Zurich” pirmā vārtsarga lomu, šajā mačā palika uz rezervistu soliņam.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva horvātu aizsargs Tins Jedvajs, kurš bija precīzs 60. minūtē pēc stūra sitiena izspēles.

Vēl šajā apakšgrupā Bulgārijas komanda Razdragas “Ludogorets” savā laukumā nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Kipras vienību Larnakas AEK.

A apakšgrupā pēc četrām spēlēm pa deviņiem punktiem ir “Bayer” un “Zurich” vienībām, bet pa diviem punktiem guvušas “Ludogorets” un AEK komandas, tādējādi šeit izslēgšanas turnīra dalībnieces jau zināmas.

Pēc grupu turnīra, aizvadot divus apļus, divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā. UEFA Eiropas līgas fināls notiks 29. maijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.