Ikaunieka pārstāvētā “KuPS” kļūst par Somijas kausa ieguvēju

17/09/2022 19:46
KuPS

Latvijas izlases pussarga Jāņa Ikaunieka pārstāvētā Kuopio “KuPS” sestdien Helsinkos izcīnīja Somijas kausu. “KuPS” ar 1:0 (0:0) pieveica Turku “Inter”. Ikaunieks nebija iekļauts komandas pieteikumā.

Vienīgos vārtus mača 88.minūtē guva Gabriels Bispo, ļaujot Kuopio komandai paturēt savā īpašumā pirms gada izcīnīto kausu. Kopā tā “KuPS” bija jau ceturtā uzvara Somijas kausā. Kopš pagājušā gadsimta 70.gadiem nevienai komandai nebija izdevies aizstāvēt titulu. No 1972. līdz 1976.gadam piecreiz pēc kārtas uzvarēja Lahti “Reipas.

Savukārt “Inter” ir viena no pēdējo gadu veiksmīgākajām komandām Somijas kausa izcīņā. Pēdējo piecu gadu laikā “Inter” finālā spēlējusi trīs reizes, uzvarot 2017./2018.gada sezonā. Jau ziņots, ka “KuPS” pusfinālā izbraukumā ar 1:0 pieveica Eduarda Emša pārstāvēto “Lahti”, vārtus gūstūt Ikauniekam. 2021.gadā “KuPS” par Somijas kausa ieguvēju kļuva, finālā Helsinkos pēc 0:0 papildlaikā pēcspēles sitienos ar 5:4 pārspējot Helsinku HJK.

Polija

Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” sestdien savā laukumā spēlēja neizšķirti Polijas čempionāta spēlē, bet uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” svinēja uzvaru. “Lechia” mājās spēlēja 2:2 (0:1) ar Belastokas “Jagiellonia”, kuras sastāvā iepriekšējā sezonā spēlēja vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Latvijas futbolists laukuma aizvadīja visu spēli. Viesi divreiz izvirzījās vadībā ar Marka Guala un Hesusa Imasa raidījumiem attiecīgi trešajā un 55.minūtē, bet mājinieki ar diviem Flāviu Paišau raidījumiem 52. un 73.minūtē izlīdzināja rezultātu, otros vārtus gūstot ar 11 metru soda sitienu.

“Rakow” mājās izcīnīja uzvaru, ar 3:0 (1:0) pārspējot Radomas “Radomiak”. Vladislavs Gutkovskis laukumā nāca uz maiņu 68.minūtē, nomainot pirmo vārtu guvēju Fabianu Pjasecki, kurš ar precīzu raidījumu izcēlās pirmā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē. 47.minūtē vārtus guva Strats Svarns, bet piecas minūtes vēlāk – Ivi Lopess.

Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas “Rakow” ar izcīnītiem 19 punktiem deviņos mačos turnīra tabulā atrodas otrajā vietā, kamēr “Lechia” ar pieciem punktiem deviņās cīnās ieņem pēdējo 18.vietu. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Warta”, bet “Rakow” ierindojās otrajā vietā.