Ikaunieks EL grupu turnīra debijā palīdz ”Jablonec” nospēlēt neizšķirti ar Kijevas ”Dynamo”

05/10/2018 00:25

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks ceturtdien debitēja UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā un palīdzēja viņa pārstāvētajai Čehijas komandai “Jablonec” K grupas mačā savā laukumā nospēlēt 2:2 (1:2) ar slaveno Ukrainas klubu Kijevas “Dynamo”.

Ikaunieks netika iekļauts “Jablonec” komandas starta vienpadsmitniekā, taču devās laukumā uz maiņu mača 78.minūtē, turklāt bija viena no centrālajām figūrām “Jablonec” otro vārtu guvumā.

Šī mača pirmo 15 minūšu laikā Kijevas klubs izvirzījās vadībā ar 2:0, jo viesu labā pa vārtiem guva Viktors Cigankovs un Deniss Garmašs.

Tiesa, “Jablonec” futbolistiem 33.minūtē pēc stūra sitiena izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, kad precīzs bija Davids Hovorka.

Rezultāts kādu laiku palika nemainīgs, bet Ikaunieks laukumā uz maiņu devās 78.minūtē, turklāt tikai trīs minūtes vēlāk līdzdarbojās neizšķirta panākšanā. Latvietis soda laukumā piespēlēja bumbu Lukāšam Masopustam, kura centrējums atrada Mihalu Trāvnīku, viņam dueļa 81.minūtē panākot neizšķirtu.

Noslēgumā gan rezultāts vairs nemainījās, cīņai noslēdzoties neizšķirti 2:2.

Pirmajā šīs grupas kārtā “Jablonec” ar 1:2 viesos piekāpās Francijas klubam “Stade Rennais”, Ikauniekam paliekot rezervē.

Ikaunieks pagaidām nav izkarojis stabilu vietu “Jablonec” sastāvā, regulāri arī Čehijas čempionāta mačos paliekot rezervē.

Otrā grupas mačā Kazahstānas klubs “Astana” ceturtdien savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Stade Rennais”.

Pēc divām kārtām K grupas līdere ar četriem punktiem ir “Astana”, bet trīs punktus iekrājusi “Stade Rennais”. Ar diviem punktiem seko Kijevas “Dynamo”, kamēr “Jablonec” ir viens punkts.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam ceturtdien Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices vienība “Zurich” tika pie otrās uzvaras UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, jo savu skatītāju priekšā ar 1:0 (0:0) pārspēja Razdragas “Ludogorets” no Bulgārijas.

Vaņins šim mačam bija pieteikts, bet palika uz rezervistu soliņa, kamēr vārtu drošība tika uzticēta gados krietni jaunākajam šveicietim Janikam Breheram.

Vienīgos vārtus šīs spēles 84.minūtē guva “Zurich” kapteinis Viktors Pālsons no Islandes.

Tikmēr otrā A grupas ceturtdienas mačā Vācijas komanda Leverkūzenes “Bayer” savā laukumā ar 4:2 (1:1) pārspēja Larnakas AEK no Kipras, turklāt katra no vienībām pa vārtiem guva kompensācijas laikā.

“Zurich” pirmajā šīs sezonas UEFA Eiropas līgas spēlē ar 1:0 uzvarēja AEK. Arī šajā mačā Vaņins palika rezervē.

Pēc divām kārtām A grupas kopvērtējumā pa sešiem punktiem ir “Bayer” un “Zurich” kontā, kamēr “Ludogorets” un AEK pie punktiem vēl nav tikušas.

Vaņins jau kopš šī gada sākuma zaudējis Cīrihes komandas pirmā numura statusu, laukumā tiekot vien uz vietējā kausa mačiem.

Par spīti retajai spēļu praksei, Vaņins un Ikaunieks ir iekļauti Latvijas izlases sastāvā dalībai šomēnes gaidāmajās UEFA Nāciju līgas spēlēs.

Pēc grupu turnīra, aizvadot divus riņķus, divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā. UEFA Eiropas līgas fināls notiks 29.maijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.