Ikaunieks gūst vārtus un kaldina komandas uzvaru (VIDEO)

24/09/2017 20:17

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks svētdien ar gūtiem vārtiem palīdzēja viņa pārstāvētajai Jihlavas “Vysočina” komandai tikt pie uzvaras Čehijas čempionāta mačā.

“Vysočina” savā laukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja Ostravas “Banik”.

Šī mača rezultātu 21.minūtē ar precīzu 11 metru soda sitienu atklāja viesu komandas brazīliešu futbolists Azevēdu, bet 37.minūtē tieši Ikaunieks pēc partnera centrējuma no tuvas distances izlīdzināja rezultātu.

Vārti vairs netika gūti līdz pat pamatlaika beigām, kad kompensācijas laika otrajā minūtē uzvaru “Vysočina” komandai nodrošināja Jakubs Fulneks.

Latvietis svētdien laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Ikaunieks iepriekšējā spēlē, kurā “Vysočina” ar 0:5 izbraukumā kapitulēja Jablonecas “Baumit”, traumas dēļ nespēlēja, bet savus iepriekšējos vārtus viņš guva tieši pirms divām nedēļām, kad vienībai izrāva panākumu kompensācijas laikā.

Šosezon Ikaunieks izcēlies ar trim precīziem vārtu guvumiem.

Kopvērtējumā “Vysočina” ar septiņiem punktiem astoņās spēlēs atrodama 13.vietā 16 komandu konkurencē, beidzot izkļūstot no pēdējās pozīcijas, bet līdere ar maksimāli iespējamiem 24 punktiem ir Plzeņas “Viktoria”.

Iepriekšējā Čehijas čempionāta sezonā “Vysočina” ieņēma 14.vietu 16 komandu vidū un, pateicoties labākai vārtu attiecībai pār konkurenti, saglabāja vietu augstākajā divīzijā. Zīmīgi, ka pozitīvo bilanci savstarpējos mačos nodrošināja tieši divi Ikaunieka precīzi sitieni.

Aizvadītajā sezonā Ikaunieks kopā 30 spēlēs izcēlās ar deviņiem vārtu guvumiem, kas deva dalītu sesto vietu līgas snaiperu sarakstā.

Janvāra beigās Ikaunieks ar “Vysočina” komandu pagarināja līgumu uz divarpus gadiem, Jihlavas vienībai izpērkot kontraktu no “Liepājas”.

2015.gada sezonā Ikaunieks Latvijas virslīgā, pārstāvot tā brīža čempioni “Liepāju”, izcēlās ar 15 precīziem sitieniem, kas bija labākais rādītājs līgā. Pērnajā vasarā viņš debitēja Latvijas pieaugušo izlasē, kuras rindās 11 mačos guvis divus vārtus.