Ikaunieks iziet sākumsastāvā, “Jablonec” neizšķirts Čehijas čempionātā

28/10/2018 20:56

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks svētdien izgāja sākumsastāvā viņa pārstāvētās “Jablonec” komandas neizšķirtā Čehijas čempionāta mačā.

“Jablonec” mājās ar 0:0 (0:0) spēlēja pret “Liberec”.

Latvijas uzbrucējs spēli sāka pamatsastāvā, taču 63.minūtē tika nomainīts.

“Jablonec” komandai vietējā čempionātā tādējādi pārtrūka četru uzvarēto spēļu sērija.

Zīmīgi, ka Ikaunieks pagājušās sezonas izskaņā, vēl pārstāvot Jihlavas “Vysočina” komandu, mačā pret “Liberec” guva vienus no komandas vārtiem.

Latvijas futbolists šosezon vēl nav kļuvis par regulāru “Jablonec” laukuma spēlētāju, viņam mačos iesaistoties galvenokārt no rezervistu soliņa.

Ar 23 punktiem 13 spēlēs “Jablonec” komanda Čehijas čempionāta kopvērtējumā atrodas sestajā vietā, kamēr līderei Plzeņas “Viktoria” ir 31 punkts.

Latvietis vasarā ar “Jablonec” komandu noslēdza trīs sezonu līgumu.

Tikmēr Latvijas futbola izlases aizsarga Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax” svētdien cieta zaudējumu Šveices augstākās līgas spēlē.

“Xamax” savā laukumā ar 1:2 (1:1) zaudēja “Luzern”.

Ošs maču sāka pamatsastāvā un laukumā pavadīja visas 90 minūtes.

Lai arī “Xamax” pirmā 29.minūtē izvirzījās vadībā, tomēr pārsvaru neizdevās noturēt, jo pēc tam sekoja divi “Luzern” vārti 45.un 81.minūtē.

Svētdien rezervē palika Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins, kura pārstāvētā “Zurich” ar 2:3 (0:1) viesos zaudēja “St.Gallen”.

Vaņins oktobrī sargāja Latvijas izlases vārtus UEFA Nāciju līgas spēlēs, kamēr Ošs nacionālajā valstsvienībā palika rezervē, bet Roberts Uldriķis, kurš pārstāv “Sion” vienību U-21 komandā aizvadīja divus pilnus mačus.

Šveices superlīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 12 spēles iekrātu 31 punktu ir Bernes “Young Boys” vienība, kam ar 20 punktiem seko “Basel” un “Thun”, kam ir 18 punkti. Tālāk ceturtajā pozīcijā ar 17 punktiem ir “Zurich”, “Sion” ar 11 punktiem ir astotā, bet “Xamax” ar desmit punktiem ieņem pēdējo – desmito – vietu.