Ikaunieks izrauj neizšķirtu Čehijas čempionāta spēles beigās

06/03/2022 18:40

Čehija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks svētdien guva vārtus Čehijas čempionāta spēles pamatlaika beigās un izrāva “Jablonec” komandai neizšķirtu. “Jablonec” 24.kārtas mačā mājās cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar “Hradec Kralove” komandu.

Pirmie šajā mačā vārtus guva viesi, 70.minūtē pēc stūra sitiena izceļoties Filipam Kubalam. Ikaunieks spēlē iesaistījās septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad “Jablonec” veica trīskāršo maiņu. Pamatlaika pēdējā minūtē kuldīdznieks pēc standartsituācijas ārpus soda laukuma robežām uzreiz no gaisa raidīja pretinieku vārtsarga atsisto bumbu, tai nonākot mērķī – 1:1.

Ikauniekam Čehijas augstākajā līgā šie bija pirmie vārti kopš 2017./2018.gada sezonas. Čehijas meistarsacīkstēs “Jablonec” ar 22 punktiem 23 mačos ieņem 12.pozīciju 16 komandu konkurencē. 28 gadus vecais Ikaunieks Čehijas kluba rindās atgriezās gada sākumā.

Polija

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis svētdien kopā ar Čenstohovas “Rakow” komandu svinēja uzvaru Polijas ekstraklases 24.kārtas mačā. “Rakow” izbraukumā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Poznaņas “Lech”, apsteidzot šodienas pretinieci un pakāpjoties uz otro vietu turnīra tabulā.

Poznaņas komandai gan ir tikpat punktu un krietni labāka gūto/zaudēto vārtu starpība. Par punktu vairāk ir Šcecinas “Pogon” futbolistiem. Gutkovskis spēli sāka sākumsastāvā un tika nomainīts sešas minūtes pirms pamatlaika beigām. “Rakow” uzvaru svinēja, pateicoties Ivi Lopesa 50.minūtē gūtajiem vārtiem.

Vēl šajā nedēļas nogalē pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” mājās cīnījās neizšķirti 1:1 ar Krakovas “Wisla”, kamēr vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” viesos spēlēja 1:1 ar Melecas “Stal”. Abi Latvijas futbolisti palika rezervē. “Rakow” ar 48 punktiem 24 mačos ieņem otro vietu, ceturtajā vietā ar 40 punktiem ir “Lechia”, bet “Jagiellonia” ar 30 punktiem ieņem 11.pozīciju 18 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā ekstraklasē uzvarēja Varšavas “Legia”.