Ikaunieks par izlasi: Pagājušajā gadā favorīti nebijām nevienā no 10 spēlēm

24/01/2024 18:01
Nokopēts
Jānis Ikaunieks

Latvijas izlases un “Optibet Virslīgas” kluba RFS futbolists Jānis Ikaunieks sarunā raidījumā “Bufete” izteicis savus komentārus par līgumu parakstīšanu ar Rīgas klubu un izmaiņas valstsvienības galvenā trenera amatā.

28 gadus vecais Ikaunieks tika atzīts par aizvadītā gada labāko Latvijas futbolistu. Ikaunieks līdzās gada labākā futbolista titulam tika iebalsots arī par “Optibet Virslīgas” labāko pussargu un labāko spēlētāju. Latvijas izlasē viņš šogad astoņās spēles izcēlās ar vieniem gūtiem vārtiem, bet virslīgas čempionātā RFS sastāvā 22 mačos atzīmējās ar 15 precīziem sitieniem.

Ikaunieks skaidroja savu izvēli noslēgt līgumu ar RFS. “Tajā brīdī man īsti nebija piedāvājumu ārzemēs. RFS diezgan solīdus nosacījumus tam brīdim iedeva un arī klubs tikko spēlēja Konferences līgas grupu turnīrā, bija čempioni. Zināju, kā viņi strādā, tāpēc likās tīri OK opcija. Treniņu process ir diezgan labs un kvalitatīvs, jo ir meistarīgi spēlētāji. Rīgas derbiji šobrīd ir ļoti kvalitatīvi, bet kopumā neteiktu, ka virslīga šobrīd ir konkurētspējīgākais čempionāts, jo sanāk arī salīdzinoši vieglas spēles.”

Tāpat futbolistam tika vaicāts viedoklis par Latvijas izlasi. “Pagājušajā gadā favorīti nebijām nevienā no 10 spēlēm. Tas nav kompliments, bet kaut kādā ziņā tā ir realitāte. Tas, ka mēs izcīnījām vienu uzvaru, ņemot vērā, ka bija Horvātija, ticu, ka rezultāts varēja būt labāks, bet, vai mums nebija cīņasspars, attieksme, atdeve? Es teiktu, ka nē.”

“Gribu būt izlasē, man tur patīk. Vēlos parādīt, pierādīt sevi un atdot visus savus spēkus. Tas man sagādā gandarījumu. Protams, ka uz izlasi braucu ar prieku un gribu tur atrasties,” atzina Ikaunieks. Vēl izlases spēlētājs komentēja valstsvienības trenera maiņu. “Gribu zināt, kāds būs aizvietotājs. Bet, vai man bija kaut kas pret Daini [Kazakeviču]? Teiktu, ka nē. Ja viņš arī paliktu, tad viss kārtībā, viņš ir pelnījis. Teiktu, ka viņa strādāšanas laikā bija tīri OK rezultāti un arī daudzās spēlēs pret nomināli spēcīgākiem pretiniekiem, arī bija tīri OK. Esmu izlasē bijis 10 gadus un zinu, kā esam spēlējuši, kad ir bijuši citi treneri un spēlētāji, tad tā spēle bieži vien ir bijusi diezgan drausmīga.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām