Ilgais lidojums un Dānijas televīzijas sagaidīšana galapunktā

Herninga ir mazākā pilsēta, kura jebkad uzņēmusi hokeja čempionātu.
Foto: Lotārs Zariņš

Tiešais lidojums no Rīgas uz Kopenhāgenu ilgst mazāk par divām stundām, tomēr pasaules čempionāta putniem no Latvijas lidojums ceturtdienas rītā izvērtās garāks. Arī sagaidīšana Herningas vilciena stacijā bija netradicionāla, proti, ar Dānijas televīzijas līdzdalību. Ja runājam par Dānijas gatavību uzņemt čempionātu, dāņi ir gatavi!

Ceturtdiena vairākiem hokeja entuziastiem sākās agrāk kā ierasts, ap sešiem rītā jau vajadzēja būt lidostā, lai lēnā garā aizkleberētu līdz lidmašīnai. Biļetes, protams, bija iegādātas bez pārsēšanās, iekāp Rīgā un izkāp Kopenhāgenā, tomēr aviokompānija SAS nedaudz paildzināja ceļu līdz Dānijai. Līdz galam nepamodušies un ar aizpampušām acīm, ļaudis sākumā tika aizvesti līdz Stokholmai, kur uzreiz sekoja lidojums uz Kopenhāgenu. Mazāk kā divu stundu vietā sanāca četras, neskatoties uz to, ka kādam latvietim šāds lidojuma plāns nepatika, vismaz varēja paildzināt ceļu līdz galamērķim, jo Latvijas izlasei spēle tikai otrajā dienā.

Vai Herninga ir gatava?
Foto: Lotārs Zariņš

Latviešu atbalstītāju bija daudz agrajā lidojumā, kaut arī valstsvienība un pāris žurnālisti uz turnīru devās ar dienas reisu, lielākā daļa cilvēku brauc dienu pirms Latvijas izlases spēles. Nonākot Kopenhāgenā, katrs izplānojis savu maršrutu, kā nokļūt līdz Herningai. Viens no ātrākajiem veidiem noteikti ir vilciens, ko pats arī izmantoju.

Bijusi iespēja apskatīt vairākas Eiropas valstis, bet Dānijā līdz šim nebija nācies būt. Tas laikam tāpēc, ka par šo valsti valda daļēji precīzs stereotips, ka tā ir dārga. Dānija noteikti nav izdevīgākais variants vairāku dienu atpūtai, bet vide un atsevišķas tirdzniecības vietas ir līdzīgas kā Latvijā. Šajā gadījumā mēs nerunājam par kastītes saturu, bet gan saiņojamo papīru, jo daži skati patiesi ir pielīdzināmi Latvijai. Protams, mums nav  tik labi ceļi un Dānijas velo infrastruktūra ir neizmērojami labāka kā Latvijā, bet dabas skati un cilvēku attieksme dažās dzīves situācijās ir līdzīga.

Ierodoties Kopenhāgenas lidostā, ir viegli atrast dzelzceļa biļešu pārdošanas punktu, kurā redzamas pirmās hokeja čempionāta pēdas. Ļaudīm, kuri hokeju bauda Kopenhāgenā, ir uzzīmēta dzelzceļa karte, kura palīdz orientēties ceļā uz hokeja halli un citiem nozīmīgiem pilsētas punktiem. Herningas sasniegšana nav grūtāka, biļešu aparātā ievadi pilsētas nosaukumu, tad automātiski parāda, ka jāaizbrauc līdz pilsētas centrālajai stacijai, kurā tad pārsēžas vilcienā uz Herningu.

Pēcāk seko trīs stundu garš ceļš līdz 50 tūkstošu cilvēku apdzīvotajai pilsētai. Pa ceļam var uzlādēt telefonu, datorā izpeldēt cauri visiem sociālajiem medijiem un vēl vairāk, kā arī pagulēt vai vienkārši skatīties pa logu. Drošības pēc ir vērts nopirkt rezervēto vietu, lai ar mierīgu sirdi netraucēti varētu mielot acis ar Dānijas skatiem. Ja vēl neesi sasniedzis 25 gadu vecumu, tad saņem biļetei atlaidi. Studentu biļete + rezervēta vieta = 321 dāņu krona jeb aptuveni 43 eiro.

Ierodoties Herningā, mani sagaidīja vietējā televīzija, kas veidoja sižetu par pasaules čempionātu hokejā. Ar krietni labāku sižeta līniju un aktiera spēli kā Svešajā Sejā Dānijas TV kompānija DR TV filmēja latviešu žurnālistu no ierašanās pilsētā līdz pat mantu izkrāmēšanai istabā. Runājot par dzīvošanu, Herningā pirms mēneša nebija palikušas daudz apmetnes vietas, bet vietējie cilvēki kā labu piepelnīšanās veidu izdomāja izīrēt brīvās istabas mājā. Šādu iespēju nevarēja laist garām, jo dzīvošanas cena ir krietni zemāka, iespēja uzzināt vairāk par pilsētu no tās iedzīvotājiem un personīgāka attieksme ir labs čempionāta komplekts.

Viens no labākajiem, ja ne optimālākais pārvietošanās līdzeklis, ir velosipēds. Dānijā divriteņiem ir savas kultūras niša, toleranta attieksme no auto vadītāju puses un individuāla, sakopta ceļa josla.

Ierodoties hallē, lielākā daļa darbu jau bija paveikti. Lielākā teritorija, kurā valdīja nesakārtotība, bija fanu zona. Nemāku spriest par iepriekšējiem čempionātiem, bet šajā līdzjutējiem būs plašas izklaides iespējas. Varēs ēst sendvičus imitētā hokeja ģērbtuvē, spēlēt florbolu mazizmēra hokeja laukumā, pieejams arī gaisa hokejs un daudz citas izklaides.

Izklaides iespējas faniem ir plašas.
Foto: Lotārs Zariņš

Viens no svarīgākajiem jautājumiem – vai pati pilsēta ir gatava uzsākt hokeja čempionātu? Atbilde noteikti ir apstiprinoša, pilsētā ir aptuveni 50 tūkstoši iedzīvotāji, liela daļa ļaužu, kuri seko apkārtējiem notikumiem, zina par gaidāmo čempionātu. Vienmēr atradīsies kāda cilvēku daļa, kura par tāda veida pasākumu dzird pirmo reizi. Vecpilsētu veikalu skatlogi un bāri liecina, ka Herninga hokeju gaida ar plaši atplestām rokām.

Daudzos veikalu skatlogos ir hokeja formas tērpi vai cita atribūtika.
Foto: Lotārs Zariņš

Herninga ir mazākā pilsēta pēc izmēra, kura jebkad ir rīkojusi pasaules čempionātu hokejā. Tomēr hokeju Herningā ciena, jo šeit vietējā čempionātā spēlē Herningas “Blue Fox” vienība, kura Dānijas čempionātā ir izcīnījusi visvairāk uzvaru. Herninga ir pilsēta ar visvairāk NHL hokejistiem, attiecībā pret iedzīvotāju skaitu. Pilsētā ir dzimuši un šogad valstsvienību pārstāvēs – Frans Nīlsens, Pīters Regins, Frederiks Andersens, Olivers Bjorkstrands un Niklass Jensens.

Pilsēta ir gatava uzņemt hokeja svētkus, kurus atspoguļošu šeit Sportazinas.com un Hokeja Bloga sociālo mediju kontos – Twitter, Facebook un Instagram.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar