Ilggadējais Siguldas trases direktors Dukurs pametīs amatu

Dainis Dukurs
Dainis Dukurs | Foto: Bobslejs.lv

Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases direktors , kurš vienlaicīgi ir arī Latvijas skeletona izlases galvenais treneris, pametīs trases direktora amatu pēc Pasaules kausa posma bobslejā un skeletonā. To viņš piektdien paziņoja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Rīta panorāma”.

Ar sieviešu sacensībām Siguldā piektdien sākās Pasaules kausa sezonas pirmais posms skeletonā un bobslejā. Pirms sacensībām Dukurs izteica bažas par ledus sagatavošanu, taču Austrijas sportistes Janīnas Flokas sasniegtais trases rekords apliecina, ka Siguldas trases meistari ar savu uzdevumu ir tikuši galā teicami.

Šis Pasaules kausa sabraukums viņam būs pēdējās sacensības trases direktora amatā, raidījumā “Rīta panorāma” paziņoja Dukurs, piebilstot, ka ledus meistari Siguldā ir vieni no labākajiem pasaulē, un tas nav tik svarīgi, kas vadīs sporta bāzi. Svarīgi ir Siguldas trasei saglabāt pasaules mēroga sacensības, kā arī turpināt trases rekonstruēšanas projektu, lai Siguldā varētu braukt arī ar bobsleja četriniekiem. Tam, Dukuraprāt, vajadzētu pilnveidot iepriekš izstrādāto ieceri, “lai uzprojektētu pasaulē labāko trasi, kuri visi gribētu braukt arī ar bobsleja četriniekiem”.

Aiziešanas iemesls no amata ir vēlme vairāk laika veltīt saviem dēliem skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem pirms 2022.gada olimpiskajām spēlēm Pekinā.

“Vienmēr ir pietrūcis laika, lai skeletonā līdz olimpiādei izdarītu visus darbus,” lēmumu beigt trases direktora gaitas pamatoja Dukurs, kurš uzsvēra, ka amata pamešanu nav ietekmējušas kādas domstarpības – Covid-19 epidēmijas dēļ darbi ir iekavējušies, un daudzas iestrādes nav paveiktas līdz galam. Arī Pasaules kausa posmos Siguldā ir paredzēti eksperimenti.

Iepriekšējā reizē, kad Dukurs gribēja atstāt trases vadītāja amatu, viņu atrunāja darbinieki. Viņš sarunā ar LTV atzina, ka iepriekšējā reizē ļāvies pierunāties palikt amatā.

Otrs iemesls pamest amatu ir vēlme izveidot skeletona jaunatnes akadēmiju Siguldā, lai piesaistītu bērnus, kas vēlas nodarboties ar šo sporta veidu, teica Dukurs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par