Indianvelsas tenisa turnīra finālā tiksies Norijs un Basilašvili

17/10/2021 13:08
Kemerons Norijs

Indianvelsas “WTA 1000” sērijas turnīra finālā sestdien iekļuva brits Kemerons Norijs un gruzīns Nikolozs Basilašvili. Pasaules ranga 36.numurs no Gruzijas vienā stundā un 41 minūtē ar 7-6 (7:5), 6-3 pārspēja 39.vietā esošo amerikāni Teiloru Fricu.

Pirmajā setā trīs breikbumbas bija Fricam, taču taibreikā pārāks bija gruzīnu tenisists. Mačā tikai vienreiz tenisistiem izdevās uzvarēt, servējot pretiniekam. To gruzīns paveica ar savu pirmo tādu iespēju mačā sestajā geimā, panākot 4-2. Pirms tam divas breikbumbas trešajā geimā bija amerikānim. Vēl divas viņam bija devītajā geimā, kurā ar ceturto mačbumbu tomēr uzvaru svinēja Basilašvili. Lai gan Frics punktu guvumā realizēja 89% savu pirmo servju, salīdzinot ar Basilašvili 68% un labāk servēja (netveramās serves – 11:3), gruzīnam bija pārsvars otrās serves punktos (59%:38%).

Otrā sestdienas mačā pasaules ranga 26.numurs Norijs stundā un 27 minūtēs ar 6-2, 6-4 pieveica rangā divas vietas zemāk esošo bulgāru Grigoru Dimitrovu. Uzvaru Norijam nodrošināja spēcīga serve, četras netveramas serves un sitienu precizitāte. Norijs viegli uzvarēja pirmajā setā, uzvarot trīs no četriem pretinieka serves geimiem. Otrajā setā brits jau pirmajā geimā ar ceturto breikbumbu uzvarēja, pretiniekam servējot, bet pēdējo geimu ar savu servi uzvarēja “sausā”, gūstot savu 46.uzvaru sezonā. Dimitrovs pēdējā izspēlē bumbiņu pēc sitiena no neērtās puses raidīja tīklā.

Vairāki britu tenisisti Kalifornijas tuksnesī bez panākumiem spēlējuši finālā, tostarp Endijs Marejs, kurš 2009.gadā zaudēja spānim Rafaelam Nadalam. Tims Henmans 2002. un 2004.gadā zaudēja finālā, bet Kanādā dzimušais Gregs Rusedskis otro vietu ieņēma 1998.gadā.

Johanesburgā dzimušais Norijs uzauga Jaunzēlandē, studēja ASV un kopš 2013.gada pārstāv Lielbritāniju. Viņš līdz šim izcīnījis vienu uzvaru ATP turnīros, trofeju virs galvas ceļot šogad Meksikas turnīrā Loskabosā. 26 gadus vecais Norijs un 29 gadus vecais Basilašvili iepriekš tikušies vienu reizi – šogad Roterdamas iekštelpu turnīrā, kurā brits uzvarēja ar 6-0, 6-3.

Basilašvili kontā ir pieci ATP tituli, tostarp divi šogad uz dažāda kortu seguma, aprīlī uzvarot Minhenē uz māla un pirms tam martā – Dohā uz cietā seguma kortiem. 2020.gadā Indianvelsas turnīrs nenotika, bet 2019.gadā tajā uzvarēja austrietis Dominiks Tīms. Turnīrs Indianvelsā norisinās uz cietā seguma.