Indianvelsas turnīra pusfinālā spēkosies Norijs un Dimitrovs

15/10/2021 14:10
Grigors Dimitrovs

Vīriešu turnīrs

Indianvelsas “WTA 1000” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu ceturtdien pārvarēja brits Kemerons Norijs un bulgārs Grigors Dimitrovs. Ar 21.numuru izliktais Norijs, kurš pirmo reizi sasniedzis kāda “Masters 1000” turnīra ceturtdaļfinālu, 73 minūtes ilgā spēlē ar 6-0, 6-2 uzvarēja argentīnieti Djego Švarcmanu, kurš turnīrā izlikts ar 11.numuru.

Šī uzvara jaunākajā pasaules rangā Norijam ļaus iekļūt pasaules 20 labāko tenisistu vidū un, apsteidzot Danielu Evansu, kļūt par rangā visaugstāk esošo britu sportistu. Pusfinālā Norijs tiksies ar Dimitrovu, kurš turnīrā izsēts ar 23.numuru un ceturtdien divas stundas un 40 minūtes ilgā mačā ar 3-6, 6-4, 7-6 (7/2) pārspēja poli Hubertu Hurkaču, kurš turnīrā izlikts ar astoto numuru.

Abās pārējās ceturtdaļfināla spēlēs piektdien tiksies ar trešo numuru turnīrā izliktais Aleksandrs Zverevs no Vācijas un amerikānis Teilors Frics, kā arī ar otro numuru izliktais grieķis Stefans Cicips un Gruzijas tenisists Nikolozs Basilašvili, kurš izlikts ar 29.numuru. 2020.gadā Indianvelsas turnīrs nenotika, bet 2019.gadā tajā uzvarēja austrietis Dominiks Tīms. Turnīrs Indianvelsā norisinās uz cietā seguma.

Sieviešu turnīrs

Indianvelsas “WTA 1000” sērijas turnīra pusfinālā iekļuvusi tunisiete Onsa Žabēra, kura ceturtdaļfinālā ceturtdien pārspēja igaunieti Aneti Kontaveitu, kura turnīrā izlikta ar 18.numuru. Ar 12.numuru izliktā Žabēra uzvarēja ar rezultātu 7-5, 6-3 un pusfinālā tiksies ar spānieti Paulu Badosu, kura turnīrā izlikta ar 21.numuru un ceturtdaļfinālā ar 6-4, 7-5 pārspēja trīskārtējo “Grand Slam” turnīru uzvarētāju vācieti Andželiku Kerberi, kura turnīrā izlikta ar desmito numuru.

Uzvara ceturtdaļfinālā nozīmē, ka Žabēra pirmo reizi karjerā iekļūs pasaules ranga pirmajā desmitniekā. Pirmo titulu tunisiete izcīnīja jūnijā Birmingemas “WTA 250” sērijas turnīrā, kas aizritēja uz zāles segumiem.

Jau ziņots, ka otrajā pusfinālā Indianvelsā tiksies Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko un Baltkrievijas tenisisti Viktoriju Azarenku. Turnīrā viņas izsētas attiecīgi ar 24.un 27.numuru. 2020.gadā turnīrs nenotika, bet 2019.gadā tajā uzvarēja Bjanka Andresku no Kanādas. Turnīrs Indianvelsā norisinās uz cietā seguma.