Indraša vārtu guvums Latvijas izlasei Daugavpilī nodrošina uzvaru pār Baltkrieviju

07/04/2017 21:46

Daugavpils, 7.apr., LETA. Pateicoties Mika Indraša vārtiem, Latvijas hokeja izlase, kas turpina gatavoties maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, piektdien Daugavpilī pārbaudes mačā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Baltkrievijas valstsvienību.

Indrašis uzvaru mājiniekiem nodrošināja vien mača 57.minūtē.

Pirmajā trešdaļā neliels pārsvars piederēja Baltkrievijas izlasei, taču pirmajās 20 minūtēs reālu vārtu gūšanas iespēju gandrīz nebija. Latvijas valstsvienības vārtos pārliecinoši darbojās Ivars Punnenovs, bet neviena no komandām ar precīzu metienu neatzīmējās arī otrajā periodā. Mača vidū lieliska iespēja atklāt cīņas rezultātu bija Edgaram Kuldam, kura metienu gan atvairīja naturalizētais Kevins Lalands. Arī otrajā trešdaļā neliels pārsvars piederēja Baltkrievijai, kas gan nevainagojās ne ar vienu vārtu guvumu.

Noslēdzošo trešdaļu jau aktīvāk aizvadīja Latvijas hokejisti, kuriem bija vairākas labas iespējas gūt pirmos vārtus šajā mačā, tomēr Baltkrieviju pāris reizes glāba Lalands. Šī mača 57.minūtē viesu hokejists Ņikita Komarovs nopelnīja divu minūšu sodu, un Latvijas valstsvienība vairākumu izmantoja, kad pusminūti vēlāk ar teicamu metienu izcēlās Indrašis.

Pašās beigās Baltkrievija nomainīja Lalandu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nenesa.

Latvijas pieaugušo izlases sastāvā šajā mačā debitēja Kristofers Bindulis un Kirils Tambijevs.

Sestdien abas izlases turpat tiksies atkārtoti.

Latvijas valstsvienība šos pārbaudes mačus neaizvada “Arēnā Rīga”, jo sestdien tur norisināsies “Elvi florbola līgu” izšķirošās cīņas.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz Daugavpili kopumā ņēmis 25 hokejistus – divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 15 uzbrucējus.

Vēl trešdien no izlases tika atskaitīti Maksims Širokovs, Georgs Golovkovs, Filips Gundars Buncis, Edgars Siksna un Edmunds Augstkalns. Tikmēr trešdienas treniņā nelielu veselības problēmu dēļ nepiedalījās Lauris Dārziņš, Georgijs Pujacs un Aleksandrs Jerofejevs, kuri uz Daugavpili nav devušies.

Visi hokejisti, kuri nav aizbraukuši uz Daugavpili, paliek Rīgā, lai turpinātu treniņus.

Jau iepriekš bija zināms, ka trešdien ar Latvijas izlasi pirmo treniņu aizvadīs aizsargs Jānis Jaks, kurš šosezon spēlēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā, pārstāvot Amerikas Starptautiskās koledžas (AIC) komandu. Patlaban 21 gadu vecais Jaks, kurš izlasē spēlēja 2014.gada pasaules meistarsacīkstēs, 27 spēlēs guva piecus vārtus un veica sešas rezultatīvas piespēles.

Mači ar Baltkrieviju notiek Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros. Pēc tam Boba Hārtlija vadītā komanda 14. un 15.aprīlī izbraukumā tiksies ar Zviedriju, 21. un 22.aprīlī “Arēnā Rīga” tiks spēlēts ar Franciju, bet 30.aprīlī un 1.maijā būs mači izbraukumā pret Vāciju.

LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļas nogalē debijas mačos Hārtlija vadībā Latvijas izlase divreiz ar 0:5 un 1:2 piekāpās Krievijas olimpiskajai valstsvienībai.

Pasaules čempionātā Ķelnē A apakšgrupā Latvija tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs mačiem ar Baltkrieviju:

vārtsargi – Jānis Kalniņš (Rīgas “Dinamo”), Ivars Punnenovs (Langnau “Tigers”, Šveice);

aizsargi – Oskars Cibuļskis, Guntis Galviņš, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Uvis Balinskis (visi – Rīgas “Dinamo”), Artūrs Kulda (Helsinku “Jokerit”, Somija), Kristofers Bindulis (Augšezera Universitātes komanda “Lakers”, NCAA), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskā koledža, NCAA);

uzbrucēji – Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Roberts Lipsbergs, Edgars Kulda (visi – Rīgas “Dinamo”), Kirils Galoha, Frenks Razgals (abi – “Rīga”), Koba Jass (“Kurbads”), Gatis Gricinskis (“Lustenau”, Austrija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Kirils Tambijevs (Sanktpēterburgas “Dinamo”, VHL), Oskars Batņa (“Kitzbuhel”, Austrija), Roberts Bukarts (“Zlīn”, Čehija).