Infantino: Aizmirstiet par Krieviju kā hokeja valsti. Tā ir futbola zeme!

Alexei Druzhinin / Sputnik

Kārtējos atzinīgos vārdus par Krieviju Maskavas Lielā teātra Galā koncertā izteicis Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prezidents Džanni Infantino.

“Dārgis prezidenta Putina kungs, dārgie draugi! Tagad esmu ļoti sajūsmināts un pārņemts ar lieliskām emocijām, atrast sevi tik skaistā vietā – Lielajā teātrī. Es gribu pateikt dažus vārdus. Diemžēl es vēl nerunāju krieviski, bet es iemācīšos, jo, kā teica prezidents, šajā valstī vienmēr atradīsi laipnus draugus,” runu iesāka Infantino.

Tālāk Šveicē dzimušais Infantino runu turpināja ar pateicības vārdiem: “Mēs noteikti šeit atgriezīsimies. Šodien pasaule ir šeit. Gada lielākā notikuma – Pasaules kausa fināla – priekšvakarā. Tas notiks skaistajā stadionā “Lužņiku” Maskavā. Tāpēc laiks pateikt paldies. Mēs pateicamies spēlētājiem – galvenajiem Pasaules kausa izcīņas dalībniekiem, kas bija spīdoši laukumā un piepildīja mūs ar brīnišķīgām emocijām. Mēs pateicamies treneriem, kas kliedza un mēģināja iedabūt spēlētājos uzvaras garu. Mēs pateicamies tiesnešiem, kuri bija teicami un nodrošināja turnīru ar pārredzamību un godīgu konkurenci. Simtiem miljonu fanu visā pasaulē un simtiem tūkstošu fanu, kas ieradās Krievijā no visas pasaules. Visi fani lepni nēsāja savas nacionālās krāsas un svinēja šo pasākumu kopā ar Krieviju.”

“Laiks pateikt paldies Krievijai. Liels paldies, Krievija! Mēs pateicamies krievu tautai, pateicamies visiem brīvprātīgajiem, visiem, kas bija iesaistīti šā Pasaules kausa izcilajos panākumos. Skatieties viņu smaidos pagājušajā mēnesī, šodien, rīt. Tā ir Krievijas seja. Šī ir Krievijas seja, kuru mēs mīlam. Paldies, pirmkārt, es vēlos pateikties prezidentam Putinam. Liels paldies jums. Paldies par jūsu apņemšanos, uzticību, aizrautību. Bez jums tas nebūtu bijis iespējams. Es esmu pārliecināts par to. Mēs kopīgi strādājām daudz,” emocionālu pateicību Krievijai veltīja Infantino.

Tāpat FIFA prezidents izteica arī kādu drosmīgu apgalvojumu: “Krievija ir kļuvusi par īstu futbola valsti. Aizmirstiet hokeju, visus ziemas sporta veidus, jo tagad tas ir oficiāli: Krievija ir tikai un vienīgi futbola valsts. Par to vajadzētu pateikt paldies Krievijas komandai – trenerim Čerčesovam, vārtsargam Akinfejevam u.c. Viņi deva pozitīvas emocijas ne tikai krieviem, bet visiem no mums stadionos un uz ielām, kuri tajās bija, lai gavilētu. Mainījās arī uzskats, kāds pasaulei ir pār Krieviju. Liecinieki ir šeit – šeit ir pasaule. Un pasaule, vairāk nekā 4 miljardi cilvēku, skatoties šo čempionātu, aplūkojot skaistumu šajā valstī, kurā ir ir neticami bagāta kultūras un vēstures ziņā. Mēs to atklājām, pasaule to uzzināja. Mēs esam pateicīgi par to.”

Infantino arī atzīmēja, ka šis Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā kalpos par piemēru visie nākamajiem turnīriem.

Kā ziņojām, tad finālspēle paredzēta “Lužņiku” stadionā Maskavā. Tajā 18:00 pēc Latvijas laika savā starpā tiksies Horvātijas un Francijas valstsvienības.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar