“Inter” gadu noslēdz ar septīto uzvaru pēc kārtas, PSG zaudē punktus pret lejasgala komandu

23/12/2021 00:01
Milānas Inter

Šovakar Eiropas vadošajās līgās norisinājās pēdējie futbola mači pirms pārtraukuma, kas ilgs līdz 6.-7. Janvārim.

Itālija

Milānas “Inter” gadu noslēdza ar septīto uzvaru pēc kārtas, pieveicot “Torino” ar 1:0. Vienīgos vārtus mača 30. minūtē guva Denzels Damfrīss. Neatkarīgi no spēles iznākuma “Inter” paliktu pirmajā vietā A sērijā.

Cita pilsētas komanda “Milan” ar 4:2 pārspēja “Empoli”, ieņemot otro pozīciju. Uzvarētājiem ar diviem vārtu guvumiem izcēlās aizsargs Frenks Kesijs. Tikmēr “Napoli” 2022. gadu sagaida trešajā vietā, ar 0:1 zaudējot “Spezia”. 37. minūtē bumbu savos vārtos ieraidīja aizsargs Žuans Žezuss.

Citās spēlēs “Sassuolo” ar 0:3 atzina “Bologna” pārākumu, “Venezia” ar 1:3 zaudēja “Lazio”, savukārt “Roma” un “Sapmdoria”, kā arī “Verona” un “Fiorentina” nospēlēja neizšķirti 1:1.

Francija

Visai negaidīts iznākums tika fiksēts spēlē starp Parīzes “Saint-Germain” un “Lorient”, kurā Francijas pārliecinoši bagātākā komanda pēdējā brīdī izrāva neizšķirtu 1:1 pret lejasgala vienību. Par pirmā puslaika galveno varoni kļuva vienīgo vārtu autors Tomass Monkondui, kurš atklāja rezultātu 40. minūtē. Otrā puslaika izskaņā “Saint-Germain” palika mazākumā, jo divus brīdinājumus piecu minūšu laikā saņēma Serhio Ramoss.

Šķita, ka PSG ir ļoti tuvu pirmajam zaudējumam Francijas līgā kopš oktobra sākuma, tomēr kompensācijas laikā situāciju izglāba Mauro Ikardi, kurš panāca izlīdzinājumu. Zaudētie punkti cīņāpret lejasgala vienību nemainīja situāciju turnīra tabulā, jo Parīzes klubam ir iespaidīgs 13 punktu pārsvars.

Uz otro pozīciju pacēlās “Nice” ar 2:1 pārspējot “Lenc”. Uzvaru 79. minūtē atnesa Džastins Kliverts. Tikmēr trešajā vietā gadu noslēdz Marseļas “Olympique”, kura nospēlēja neizšķirti pret “Reims” ar 1:1. Pretinieku rindās 75. minūtē precīzs bija Jugo Ekitike, kamēr Marseļas vienībā kompensācijas laika septītajā minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Dimitrijs Pajets.

Citos mačos “Bordeaux” ar 2:3 zaudēja “Lille”, “Lyon” un “Metz” nospēlēja neizšķirti 1:1, “Monaco” ar 2:1 pārspēja “Rennes”, “Montpellier” pārliecinoši pieveica “Angers” ar 4:1, “Nice” bija pārāka pār “Lens” ar 2:1, “St. Etienne” savā laukumā ar 0:1 zaudēja “Nantes”, bet “Troyes” un “Brest” spēlē uzvarētāja netika noskaidrota – 1:1.

Anglija, Līgas kauss

“Liverpool” dramatiskā cīņā pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 pieveica Lesteras “City”. Mača gaitā Liverpūles komanda nonāca iedzinējos ar 1:3, tomēr otrajā puslaikā spēja panākt neizšķirtu, izglābjoties kompensācijas laika piektajā minūtē – precīzs bija japānis Takumi Minamino. 11 metru sitienu sērijā viņš gan nebija precīzs, taču situāciju izglāba Diogu Žota.

Vietas turnīra ceturtdaļfinālā sev nodrošināja arī Londonas “Chelsea”, kura pieveica “Brentford” ar 2:0, un Totenhemas “Hotspur”, kura bija pārāka pār “West Ham” ar 2:1.

Spānija

Spānijas “La Liga” čempionātā visai negaidītu zaudējumu piedzīvoja Madrides “Atletico”, kas ar rezultātu 1:2 piekāpās “Granada” futbolistiem. Jau mača otrajā minūtē “Atletico” vadībā izvirzīja Žuau Felikss, bet Madrides vienība pārsvaru nespēja noturēt. 17. un 61. minūtē “Granada” labā vārtus iesita attiecīgi Darvins Mačiss un Horhe Molina. Vēl vienā duelī Madrides “Real, pateicoties diviem Karīma Benzemā precīzajiem sitieniem ar 2:1 pārspēja Bilbao “Athletic”.