“Inter” triumfē Itālijas kausā

25/05/2023 11:37
Milānas

Itālija

Par Itālijas kausa ieguvējiem futbolā trešdien kļuva Milānas “Inter”, kas finālspēlē, pateicoties diviem Lautaro Martinesa gūtajiem vārtiem, ar 2:1 (2:1) pārspēja Florences “Fiorentina” komandu.

Jau mača trešajā minūtē Nikolass Golsaless vadībā izvirzīja “Fiorentina”, tomēr vēl līdz pārtraukumam “Inter” atspēlējās un pat izvirzījās vadībā – argentīnietis Martiness bija precīzs 29.un 37.minūtē. Martiness šosezon kopumā visos turnīros  “Inter” sastāvā laukumā devies 54 mačos, kuros guvis 27 vārtus, aizvadot karjeras labāko sezonu. Tāpat uzbrucējs bija Argentīnas izlases sastāvā, kas triumfēja Pasaules kausā.

Otrajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās un “Inter” izcīnīja savu sezonas otro trofeju. Janvārī “Inter” tika pie Itālijas superkausa, izšķirošajā mačā pieveicot “AC Milan”. Tāpat Milānas vienība vēl var triumfēt UEFA Čempionu līgā, kur 10.jūnijā finālā Stambulā tiksies ar Anglijas čempioni Mančestras “City”.

Tikmēr “Fiorentina” vēl pacīnīsies par UEFA Eiropas konferences līgas trofeju, 7.jūnijā finālā Prāgā tiekoties ar Anglijas premjerlīgas vienību Vesthemas “United”. “Fiorentina” un “Inter” līdz ar fināla sasniegšanu Itālijas kausā nodrošinājušas vietu nākamās sezonas paplašinātajā Itālijas superkausā, kurā būs arī čempione “Napoli” un A sērijas otra spēcīgākā komanda (pašlaik Romas “Lazio”).

Anglija

Braitonas un Havas “Albion” vienība trešdien Anglijas premjerlīgā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) savā laukumā ar Mančestras “City” futbolistiem, pārtraucot čempionu 12 uzvaru sēriju un paši nodrošinot vietu nākamās sezonas UEFA Eiropas līgā.

Premjerlīgas 32.kārtas pārceltajā mačā vadībā 25.minūtē izvirzījās “City”, kuru rindās pēc Ērlinga Holanna piespēles precīzi sita Fils Foudens. Sešas minūtes vēlāk Kaoru Mitoma guva vārtus “Albion” labā, tomēr tie netika ieskaitīti, jo japānis nospēlēja ar roku. Izlīdzinājumu mājinieki panāca spēles 38.minūtē, kad teicamu tālsitienu izpildīja Hulio Ensiso.

Mančestras uzbrukuma līderis un premjerlīgas rekordists Holanns guva vārtus spēles 79.minūtē, tomēr pirms tam norvēģis pārkāpa noteikumus cīņā ar aizsargu un vārtu guvums netika ieskaitīts. “City” jau pēc iepriekšējā kārtā piedzīvotā Londonas “Arsenal” zaudējuma nodrošināja sev trešo čēmpiontitulu pēc kārtas un piekto pēdējos sešos gados. Mančestriešu kontā pēc 37 spēlēm ir 89 punkti, kamēr “Arsenal” – 81 punkts.

Savukārt “Albion” atrodas sestajā pozīcijā un ar 62 punktiem kļuvusi neaizsniedzama tuvākai sekotājai Birmingemas “Aston Villa” (58 punkti), kas garantē dalību nākamās sezonas UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā. Braitonas klubs līdz šim nekad nav spēlējis kādā no Eiropas klubu sacensībām.