IPC un valstu komitejas sāks plānot Parīzes paraolimpisko spēļu programmu

Parīzes 2024.gada spēļu logo
Parīzes 2024.gada spēļu logo | Foto: SIPA

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) uzsākusi konsultēšanos ar nacionālajām paralimpiskajām komitejām par 2024.gada Parīzes paralimpisko spēļu sacensību programmu, paziņojusi IPC.

Paralimpiskā kustība vēl nav vienisprātis par paralimpisko spēļu programmu Parīzē, tāpēc IPC iniciējusi konsultēšanos ar visām biedru valstīm.

Šīs iniciatīvas mērķis ir radīt vairāk medicīnas klašu dažādos sporta veidos un jaunas sacensības, tādējādi palielinot aktīvo sportistu skaitu.

Parīzes paralimpisko spēļu programma varētu būt zināmā nākamā gada pirmajā ceturksnī.

Pasaules Paravieglatlētikas asociācija nākusi klajā ar piedāvājumu palielināt to sacensību skaitu, kurās piedalīties varētu sportisti, kam nepieciešami pavadoņi. Tāpat aicināts palielināt to sacensību skaitu, kurās piedalīties drīkst arī sievietes vai sportisti ar redzes traucējumiem.

Viens no paravieglatlētikas ieteikumiem ir iekļaut Parīzes paralimpisko spēļu programmā skriešanas disciplīnu, kurā sportisti pārvietojas ar trīsriteni, kas darbināms ar rokām. Pērn Dohā pasaules paravieglatlētikas čempionātā šī disciplīna piedzīvoja debiju.

Paredzams, ka Parīzes paralimpiskajās spēlēs vīru konkurencē būs 93 disciplīnas, bet dāmu 74. Tāpat plānota arī vienas jauktā tipa sacensības.

Dalībnieku un arī medaļu skaits paralimpiskajās spēlēs ir ierobežotā skaitā, tāpēc IPC lūgusi visām biedru valstīm izveidot sacensību programmu, balstoties uz šiem skaitļiem.

Pēdējo četru gadu laikā dažādās paravieglatlētikas disciplīnās pieaudzis medicīnas klašu skaits, tāpēc Paravieglatlētikas asociācijai jānodrošina, ka paralimpiskajās spēlēs sacensības noris konkrētās disciplīnās ar salīdzinoši vienādu medicīnas klašu skaitu. Šī iemesla dēļ dažādās disciplīnās izņemtas vairākas medicīnas klases.

Nacionālajām paralimpiskajām komitejām savs redzējums par Parīzes paralimpisko spēļu programmu jāiesniedz līdz 14.decembrim.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par