Ir iespēja, ir rezultāts – Lomažam labākā spēle “Virtus” sastāvā

05/02/2024 23:40
Rihards Lomažs

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs šovakar guva desmit punktus Itālijas A sērijas mačā un sekmēja Lukas Banki trenētās Boloņas “Virtus” komandas uzvaru. “Virtus” viesos ar rezultātu 100:61 (21:25, 30:9, 29:16, 20:11) pārspēja Trevizo “Nutribullet”.

Lomažs spēlēja 15 minūtes, ar 100% precizitāti realizējot pa diviem divpunktu metieniem un tālmetieniem. Lomažam šī bija labākā spēle labāko “Virtus” sastāvā pēc pievienošanās komandai. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, iekrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus un tika pie pozitīva +/- rādītāja (+23). Uzvarētājiem 15 punktus guva Ante Žižičs.

Jau ziņots, ka Andrejs Gražulis svētdien guva 15 punktus un sekmēja Trento “Aquila” komandas uzvaru 90:84 pār “Varese”.  Tikmēr Artūrs Strautiņš guva septiņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Tortonas “Derthona” ar rezultātu 86:77 uzvarēja “Brindisi” basketbolistus. Citā spēlē “Scafati” bez Jāna Strēlnieka pieteikumā mājās ar 83:82 pārspēja “Pesaro” basketbolistus.

Boloņas komanda ar 14 uzvarām 19 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, Trento klubs un “Scafati” ar bilanci 10-9 noslēdz labāko astoņnieku, bet “Derthona” ar deviņām uzvarām ir desmitā 16 vienību konkurencē.

Turcija

Jānis Timma guva 12 punktus Turcijas čempionāta spēlē, taču viņa pārstāvētā Stambulas “Darussafaka” komanda piedzīvoja zaudējumu. “Darussafaka” savā laukumā ar rezultātu 97:103 (23:26, 24:26, 27;23, 23:28) atzina “Cagdas Bodrum Spor” pārākumu.

Timma šajā cīņā spēlēja 27 minūtes un 23 sekundes, realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un visus četrus soda metienus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pārtvēra četras bumbas, divreiz kļūdījās, piecreiz pārkāpa noteikumus, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+1) un 13 efektivitātes koeficienta punktiem.

“Darussafaka” komandā ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Džošua Kārtlons, bet viesu rindās 25 punktus guva Džerons Džonsons.

Jau ziņots, ka Kristers Zoriks svētdien guva deviņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Izmiras “Petkimspor” savā laukumā ar rezultātu 93:83 uzvarēja Samsunas “Samsunspor”.

Ar desmit uzvarām 19 spēlēs “Petkimspor” ir sestā, bet “Darussafaka” ar deviņiem panākumiem ieņem desmito vietu 16 komandu konkurencē.

Turcija

Roberts Blumbergs guva piecus punktus, Saloniku “Aris” komandai uzveicot Grieķijas čempionāta līderi un ULEB Eirolīgas klubu Atēnu “Panathinaikos”. “Aris” basketbolisti viesos uzvarēja ar rezultātu 73:70 (25:10, 14:24, 12:23, 22:13).

Blumbergs, laukumā pavadot 24 minūtes un 13 sekundes, grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes, tika pie negatīva +/- rādītāja (-1) un sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

“Aris” komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Džonatans Stārks, bet pretiniekiem pa 11 punktiem guva Džerians Grānts un Marjus Grigonis.

Savukārt Iļja Gromovs guva sešus punktus, “Lavrio” vienībai izbraukumā ar rezultātu 75:71 (23:14, 19:24, 16:21, 17:12) pārspējot “Maroussi”. Gromovs viņam atvēlētajās četrās minūtēs un 38 sekundēs realizēja visus trīs divpunktu metienus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+6) un sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem atzīmējās Markuss Torntons, bet pretinieku rindās 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Robertam Vudārdam.

“Aris” komanda ar bilanci 10-7 ir ceturtā, bet “Lavrio” ar sešiem panākumiem 17 spēlēs ir  devītajā vietā 12 komandu konkurencē.