Irānas sievietēm atļaus apmeklēt Pasaules kausa atlases mačus

Irānas sievietes, sportazinas.com
Foto: Open Stadiums

Irānas futbola federācija paziņoja, ka sievietēm tiks atļauts apmeklēt 2022. gada Pasaules kausa atlases mačus. Tiesa, lai lēmums stātos spēkā, ir nepieciešama arī valdības atļauja, vēsta “Punch”.

Iepriekš Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) vadītājs Džanni Infantino izvirzīja prasību Irānas futbola federācijai, lai sievietes var netraucēti apmeklēt futbola spēles. Nesen saņemta atbilde no federācijas, ka atbilde ir pozitīva, un šis jautājums tika apspriests ar sporta un jaunatnes ministru. Tagad atliek sagaidīt atbildi arī no valdības. Infantino cer, ka viss tiks atrisināts līdz septembrim, kad Irānai sāksies atlase uz Pasaules kausu.

Irānas sievietēm ir aizliegts apmeklēt futbola mačus kopš 1981. gada, īsi pēc Islāma revolūcijas. Ultrakonservatīvie garīdznieki apgalvo, ka sievietēm nevajadzētu atrasties stadionos, jo vīrieši ļoti agresīvi atbalsta savas komandas un bieži pielieto lamuvārdus.

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Irānas pretinieki būs Irākas, Bahreinas, Kambodžas un Honkongas izlases. Tā ir viena no astoņām grupām šajā reģionā. Pēdējā atlases kārtā iekļūs katras grupas uzvarētāja, ka arī divas labākās otro vietu ieguvējas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par