Irbe: Lai Parīzes OS boikots būtu efektīvs, tajā jāpiedalās arī amerikāņiem un angļiem

05/02/2023 10:43
Nokopēts
Artūrs Irbe, www.sportazinas.com

Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe sarunā ar “Latvijas Televīziju” paudis viedokli par Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) plāniem ļaut Krievijas sportistiem piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs ar neitrālo karogu.

“Man labs draugs, paziņa Aleksandrs Ovečkins taču pateica kara sākumā – Putins ir  mans prezidents. Kā es varu nosodīt [karu]? Nu tāda ir attieksme šajā valstī. Un cilvēki daudzi nožēlo, ko viņi pateikuši, kā viņi ir izturējušies. Bet, kas viņu sirdīs darās un ko viņi domā? Es neņemšos spriest, vai viņiem nevar ļaut sportot, es domāju, neitrālā veidā individuāli laikam jau nevar aizliegt, ja. Bet valsti pārstāvēt, agresoru, pat, ja it kā zem neitrāla karoga – tāpat viņi pārstāv savu valsti un visi to zina. Jo viņi visi kopā iet bez karoga olimpisko spēļu atklāšanā, slēgšanas ceremonijā. Visi zina, ko viņi pārstāv,” saka Irbe.

“Tur [SOK] nauda runā daudz skaļāk sportā par sasniegumiem un mērķiem. Un vispār sports šobrīd ir ļoti tendēts uz komerciju, kas varbūt pat nav slikti, jo dopings ir kļuvis atklātāks un puslegāls. Ar to tēlo, ka cīnās. To mēs redzam skandālā ar Krievijas Antidopinga aģentūru un it kā tēlo, ka cīnās, bet aicina atpakaļ. Tur nekas nav mainījies, tur vispār nav nekādas durvis atvērtas. Kā tu vari runāt par atgriešanos olimpiādē, ja antidopinga lieta vēl nav aizvērta?” jautā bijušais vārtsargs.

“Vai viņiem [SOK] būs interesanta tāda olimpiāde bez visu citu valstu sponsoriem? Viss būs atkarīgs no pārējo valstu nostājas. Nu, ja mēs, Latvija, pret to iestāsimies un draudēsim kopā ar igauņiem, lietuviešiem, poļiem, ukraiņiem nezinu, kas vēl tajā grupā ir pievienojams šobrīd… Mēs varēsim boikotēt un olimpiāde notiks. Tur [boikotā] ir arī jāpiedalās amerikāņiem, angļiem, un tad arī pavilksies citi līdzi. Es domāju, ka [Francijas prezidentam Emanuelam] Makronam nebūs prieks par olimpiādi ar kādām Āfrikas, Āzijas valstīm, Franciju un Krieviju,” uzskata latvietis.

“NHL es esmu piedzīvojis gan streiku, gan lokautu divreiz un bijis diezgan iesaistīts. Ierēdņu – šajā gadījumā līgas vadības – trumpis bija tāds – nu, nespēlēsiet? Mēs citus jūsu vietā paņemsim. Labāko atlētu vietā nav ko paņemt. Vienkārši nav. Neviens neies skatīties uz otršķirīgu sportu. Es no savas pieredzes varu minēt, ka tas tā nestrādā. Šajā gadījumā ir tas pats, jo ierēdņus var nomainīt. Trenerus var nomainīt trenēt gribētāji. Es nezinu, ko pieminēt… nu, Uļjana Semjonova. Jebkurš treneris varēja trenēt, Uļa savu darbu izdarītu. Līdz ar to trenerus var piemeklēt. Labākus, sliktākus, bet trenerus var piemeklēt. Sportistus nevar nomainīt. Viņi ir vienkārši labākie. Un viss ir sportistu rokās,” pārliecināts Irbe.

“To, ka viņi [SOK] gribēs, tas noteikti nav pārsteigums, jo… Es pateikšu tādus laikam skaļus vārdus – pasaule ir korumpēta. Šobrīd ir ļoti izsmalcināta, politkorekta korupcija visā pasaulē visās organizācijās. Daudzām no viņām ir tikai maskas veidols un jēgas nav. SOK ir kļuvis ļoti komercializēts jau pēdējos kādus 20 gadus – vairāk, mazāk. Tā komercija nebija tik izteikta, vēl, kad bija boikoti 1980., 1984. gadā – Maskava, Losandželosa. Pēc tam kļuva komercializētāks tas olimpiskais sports, un tur bija iespēja nopelnīt arī vadītājiem. Man nav ne mazāko šaubu, kā pabijušam olimpiskajās spēlēs gan Soltleiksitijā, gan Turīnā, arī Vankūverā, redzot olimpiskās spēles, nevis piedaloties, bet redzot, un arī Sočos es pabiju. Tā ka, nu, es zinu – tur viss ir nopirkts.”

“Mēs varam iesniegt notas un visu pārējo. Par mums pasmiesies, par mūsu Latvijas Olimpisko komiteju, būsim reālisti. Mēs esam ļoti mazi spēlētāji un, kā jau teicu, šīs organizācijas ir milzīgas un ir balstītas šobrīd nevis sportiskajos sasniegumos, bet finansēs. Patīsim [situāciju] vairākus gadus atpakaļ – mūsu skeletonisti bija topā.
Varētu vienalga, ko runāt, ja, bet mēs esam maziņi, mums finanšu nav, un mūs [var] izlikt ārā ,un bez tiem diviem brāļiem Dukuriem un bez pāris mūsu [bobsleja] ekipāžām uztaisīt mačus un pateikt – nu, domājiet, vai gribat vēl piedalīties vai nē. Jo mums naudiņa ir, bez jums var iztikt. Bez jums mūsējie vinnēs, no lielajām valstīm,” skarbs ir Irbe.

TOP notikumi
1
X
2
1.46
4.39
7.23
1.27
5.98
10.47
4.44
3.53
1.84
3.01
-
1.35
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām