Īrijas regbija izlasei otrā uzvara PK

17/09/2023 15:41
Nokopēts
Īrijas regbija izlase

Īrijas regbija izlase sestdien Nantē svinēja otro uzvaru divos Pasaules kausa mačos, Džonijam Sekstonam kļūstot par komandas rekordistu gūtajos punktos. B grupas cīņā Īrija ar 59:16 (31:13) apspēlēja Tongu, kurai tas bija pirmais mačs Francijā.

Uz Džonija Sekstona trim gūtiem punktiem ar soda sitienu mača sākumā Tonga atbildēja ar trim punktiem Viljama Havili izpildījumā, bet uz Taiga Bīrna piezemējumu un Sekstona realizāciju – ar vēl trim punktiem Havili kontā. Tomēr jau līdz puslaika beigām īri trīsreiz piezemēja bumbu Tongas ieskaites laukumā, trīsreiz precīzi realizāciju iesitot Sekstonam. Tonga varēja atbildēt tikai ar vienu piezemējumu Vaeas Fifitas izpildījumā un precīzu Havili realizāciju.

Uzvarētāju labā Sekstons guva 16, Bandī Aki – desmit un Ross Birns – astoņus punktus. 38 gadus vecais regbists ir sakrājis 1090 punktus, kas ir par septiņiem vairāk nekā iepriekšējam rekordistam Ronenam O’Geram. Rekords tika pārspēts pirmā puslaika 38.minūtē, kad Sekstons veica piezemējumu, pēc tam iesitot arī realizāciju, bet otro puslaiku uz sēžot rezervistu soliņa un jau gatavojoties nākamās sestdienas mačam ar pašreizējo čempioni Dienvidāfriku.

Tongas vienības labā Havili sakrāja 11 punktus. Pirmajā spēļu kārtā šajā grupā Īrija ar 82:8 pārspēja Rumāniju, bet DĀR ar 18:3 – Skotiju. Jau ziņots, ka sestdien C grupā Velsa ar 28:8 (14:3) pieveica Portugāli, bet D grupā Samoa ar 43:10 (19:10) uzvarēja meistarsacīkšu debitanti Čīli.

Pasaules kausa izcīņa vairāk nekā pusotra mēneša garumā norisinās deviņās Francijas pilsētās, 20 valstsvienībām cīnoties par prestižo trofeju. Pirmajā posmā četrās apakšgrupās izlases aizvada viena apļa turnīru, labākajām divām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Katras grupas pirmo triju vietu īpašnieces nodrošinās ceļazīmes uz 2027.gada Pasaules kausa izcīņu.

Francija pasaules meistarsacīkstes uzņem trešo reizi vēsturē un otro reizi – kā vienīgā rīkotāja. No deviņiem aizvadītajiem turnīriem pa trim reizēm čempionu kausu, kas nosaukts Viljama Veba Elisa vārdā, virs galvas cēluši Jaunzēlandes un Dienvidāfrikas Republikas regbisti, divi tituli ir Austrālijai, bet viens – Anglijai. Pirms četriem gadiem Japānā notikušajā Pasaules kausā uzvarēja DĀR, kas finālā ar rezultātu 32:12 guva virsroku pār Angliju.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.46
4.39
7.23
1.27
5.98
10.47
4.35
3.52
1.86
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām