Īriju pārstāvošā latviete Pušpure kļūst par pasaules čempioni akadēmiskajā airēšanā

16/09/2018 13:20
Nokopēts

Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure svētdien Ungārijā kļuva par pasaules čempioni akadēmiskajā airēšanā, triumfējot dāmu vieninieku sacensībās.

Pušure guva karjeras lielāko panākumu. Līdz šim viņas rēķinā bija 2014.gada Eiropas čempionāta sudraba medaļa, kā arī 2016.gada Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzas godalga. Tāpat Pušpure 2003.gadā, vēl pārstāvot Latviju, tika pie bronzas pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā.

Finālbraucienā svētdien Pušpure 2000 metru distanci veica septiņās minūtēs un 20,120 sekundēs. Pie sudraba medaļas tika šveiciete Žanīna Gmelina, kura latvietei zaudēja vairāk kā piecas sekundes, bet trešā palika Magdalena Lobniga no Austrijas, kura bija vēl četras sekundes lēnāka.

Pērn par pasaules čempioni kļuva Gmelina, bet Lobinga arī bija trešā.

Pušpure Plovdivā aizvadīja teicamas sacensības, jo pārliecinoši ātrākā bija gan priekšsacīkstēs, gan pusfinālā.

Pērn pasaules čempionātā Pušpure palika ceturtā, no goda pjedestāla atpaliekot vien par pussekundi.

Pušpure 2003.gadā zem Latvijas karoga izcīnīja trešo vietu pasaules U-23 čempionātā, bet trīs gadus vēlāk ģimenes apstākļu dēļ pārcēlās uz Īriju, kuru pārstāv kopš 2010.gada. Pušpure ir piedalījusies arī 2012. un 2016.gada olimpiskajās spēlēs.

Jau ziņots, ka Latviju pasaules čempionātā pārstāvēja Olga Svirska vieglsvaru vieniniekos, kur palika 14.vietā. Savukārt

Latvijas paraolimpiešu Eduarda Pupela/Žannas Cvečkovskas divnieks ieņēma piekto vietu PR2 klasē, kur Pupels vieniniekos palika 11.pozīcijā.

Pasaules čempionāts noslēdzās svētdien.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām