“Islanders” no “play-in” spēlēm izslēdz “Panthers”, mājās brauc arī Makdeivids un Draizaitls

08/08/2020 09:47

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) notika seši “play-in” kārtas mači. Par vēl vienu Stenlija kausa izcīņas pamatturnīra dalībnieci kļuva Čikāgas “Blackhawsks”, kas saspringtā mačā ar 3:2 pieveica Edmontonas “Oilers”, svinot uzvaru arī visā sērijā ar rezultātu 3-1.

Jau spēles 45.sekundē vārtus “Oilers” labā guva Džošs Arčibalds, taču nākamajās septiņās minūtēs Čikāgas hokejisti spēja atspēlēties un pēc tam izvirzīties vadībā, pirmajai trešdaļai noslēdzoties ar rezultātu 2:1. Pirmos “Blackhawks” vārtus mača sestajā minūtē guva Brendons Sāds, bet jau divas ar pusi minūtes vēlāk precīzu metienu izpildīja Metjū Haimors.

Spēles otrajā periodā tika gūti tikai vieni vārti, mača rezultātu trešdaļas sākumā izlīdzinot “Oilers” uzbrucējam Raienam Nadžentam-Hopkinsam. Noslēdzošās trešdaļas 49.minūtē uzvaras vārtus Čikāgas vienības labā guva Dominiks Kubaliks.

Citā “play-in” sērijas mačā Stenlija kausa izcīņas pamatturnīram kvalificējās Ņujorkas “Islanders”, kas sērijas ceturtajā duelī ar rezultātu 5:1 neatstāja cerības Floridas “Panthers”, svinot uzvaru visā sērijā 3-1.

Lielisku sniegumu pirmā perioda vidū nodemonstrēja “Islanders” uzbrucējs Entonijs Boviljē, četru minūšu laikā gūstot divus vārtus un izvirzot vadībā savu komandu ar 2:0. Trešdaļas noslēgumā “Panthers” tomēr vienus vārtus izdevās atspēlēt, vairākumā vārtus gūstot Maikam Hofmanam.

Turpmāk spēlē “Panthers” vārtus gūt tā arī neizdevās, kamēr “Islaners” raidīja trīs bezatbildes ripas Bobrovska cietoksnī. Otrās trešdaļas devītajā minūtē vairākumā 3:1 panāca Broks Nelsons, savukārt jau noslēdzošā perioda beigās ar precīziem metieniem izcēlās uzbrucēji Metjū Barzals un Žans Gabriels Pažo.

Vēl vienā “play-in” kārtas spēlē uzvaru sērijā panāca Arizonas “Coyotes”, kas papildlaikā ar 4:3 pārspēja Nešvilas “Predators”. Sērijā līdz trīs uzvarām arizona izrādījās pārāka ar 3-1.

Pirmās trešdaļas beigās pēc Olivera Ekmana-Larsona piespēles “Coyotes” vadībā uzvirzīja Mihaels Grabners. Otrā perioda otrajā minūtē Fils Kesels panāca 2:0, taču divu vārtu pārsvaru noturēt tā arī neizdevās. Mača 25.minūtē spēlē vairākumā rezultāta starpību samazināja Mets Dušēns, bet jau četras minūtes vēlāk neizšķirtu panāca Viktors Arvidsons.

Arī mača noslēdzošajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. Sākumā vārtus guva “Coyotes” aizsargs Džordans Estrelle, bet vien 32 sekundes pirms pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja “Predators” uzbrucējs Filips Forsbergs.

No zaudējuma sērijā Nešvilai izglābties tomēr neizdevās, jo papildlaika 66.minūtē punktu sērijai pielika “Coyotes” uzbrucējs Breds Ričardsons.

Citā mačā Stenlija kausa pamatturnīrā iekļuva Vankūveras “Canucks”, kas vien papildlaikā ar 5:4 pārspēja Minesotas “Wild” un svinēja uzvaru sērijā ar rezultātu 3-1.

Rezultātu skaitliskajā vairākumā spēles trešajā minūtē atklāja “Wild” uzbrucējs Lūks Kunins, taču perioda turpinājumā mača 13.minūtē “Canucks” izdevās atspēlēties, izlīdzinājumu panākot Taneram Pīrsonam. Jau minūti vēlāk Minesotu atkal vadībā izvirzīja Ēriks Stāls.

Otrajā periodā “Wild” spēja panākt 3:1, vārtus gūstot Džoelam Ēriksonam, taču prieki nebija ilgi, jo jau trīs minūtes vēlāk rezultāts uz tablo rādīja 3:3. “Canucks” labā vārtus guva Brendons Saters un Kvins Hjūdžs. Minūti pirms otrās trešdaļas beigām “Wild” atkal izdevās izvirzīties vadībā, vārtus gūstot Niko Sturmam.

Vien spēles 55.minūtē no zaudējuma mačā “Canucks” glāba uzbrucējs Bo Horvats, spēles pamatlaikam noslēdzoties ar rezultātu 4:4. Papildlaiks izrādījās ļoti īss, jo jau 11.sekundē vārtus guva aizsargs Kristofers Tanevs, ievedot sevis pārstāvēto “Canucks” Stenlija kausa izcīņas pamatturnīrā.