Bļugers ripu raida savos vārtos; “Islanders” panāk izlīdzinājumu sērijā (VIDEO)

23/05/2021 00:55
Teodors Bļugers

Šovakar Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu turnīra ceturtajā mačā latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” viesos ar rezultātu 1:4 atzina Ņujorkas “Islanders” pārākumu, rezultātam sērijā kļūstot 2-2.

Bļugers šajā spēlē laukumā pavadīja 12 minūtes un deviņas sekundes, no kurām trīs minūtes un 42 sekundes nospēlēja mazākumā. Latvietis vienu reizi meta pa pretinieka sargātajiem vārtiem, uzvarēja 40% iemetienu un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu (-1). Zīmīgi, ka latvietis trešajā periodā pamanījās ripu raidīt savos vārtos.

Mača rezultātu otrā perioda devītajā minūtē atklāja “Islanders” uzbrucējs Džošs Beilijs, bet jau sešas minūtes vēlāk rezultāta starpību dubultoja mājinieku aizsargs Raiens Puloks. Otrās trešdaļas noslēgumā “Islanders” bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču vārti netika gūti, otrajam spēles nogrieznim noslēdzoties ar 2:0 rezultātu Ņujorkas komandas labā.

Trešajā periodā “Islanders” turpināja ofensīvu, un, piespiežot pretiniekus kļūdīties, ieguva iespēju spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā piecatā pret trim. Vispirms ripu savos vārtos pamanījās raidīt Bļugers, un gols tika ieskaitīts Oliveram Valstromam, kurš bija pēdējais “Islanders” spēlētājs, kurš pieskārās ripai. Savukārt jau 24 sekundes vēlāk spēlē pieci pret četriem ripu vārtu tīkliņā raidīja uzbrucējs Džordans Eberle, panākot 4:0.

Divas minūtes pirms spēles beigu signāla Pitsburgai vienus vārtus izdevās atgūt, 4:1 pēc Briana Dumolina piespēles panākot Zekam Ostonam Rīzam. Tas tiesa, nekā neglāba “Penguins” no pārliecinoša zaudējuma, rezultātam sērijā nu kļūstot 2-2.

Bļugers šosezon regulārajā čempionātā laukumā devās 43 spēlēs, kurās guva septiņus vārtus un atdeva 15 rezultatīvas piespēles, taču četrās šī gada izslēgšanas spēlēs latvietim vēl nav izdevies izcelties ar rezultatīvam darbībām.

Latviešu hokejista pārstāvētā “Penguins” 2020./2021.gada regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā Austrumu divīzijā – 56 mačos tika izcīnītas 37 uzvaras un iekrāti 77 punkti, kas, sākoties “play-off” turnīram, ļāva iegūt mājas spēļu priekšrocību. “Islanders”, savukārt, ar 71 punktu turnīra tabulā ieņēma ceturto vietu tajā pašā divīzijā.

“Penguins” ir garākā aktīvā izslēgšanas turnīru sērija Ziemeļamerikas profesionālajā sportā – Pitsburgas vienība “play-off” spēlē 15.gadu pēc kārtas. Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.

Nākamo maču abas komandas aizvadīs otrdien, 25.maijā, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika, kad Bļugera pārstāvētā vienība atkal lūkos izvirzīties vadībā sērijā.