“Islanders”, “Stars” un “Golden Knights” nonāk uzvaras attālumā no konferenču fināliem

31/08/2020 10:09
Marks-Andrē Flerī

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Ņujorkas “Islanders”, Dalsas “Stars” un Vegasas “Golden Knights” svētdien izslēgšanas spēlēs svinēja uzvaras, kā rezultātā vienībām vairs trūkst tikai viens panākums, lai sasniegtu “play-off” nākamo kārtu jeb konferenču finālus.

Stenlija kausa otrā kārta

Filadelfijas “Flyers” – Ņujorkas “Islanders” 1-3
Tampabejas “Lightning” – Bostonas “Bruins” 3-1
Vegasas “Golden Knights” – Vankūveras “Canucks” 3-1
Kolorado “Avalanche” – Dalasas “Stars” 1-3

“Islanders” ar 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) uzvarēja Filadelfijas “Flyers” un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 3-1.

Pirmo “play-off” spēli kopš 2016.gada aizvadīja “Islanders” vārtu vīrs Tomass Greiss, kurš tika galā ar 36 no 38 metieniem, kopumā atvairot 94,7% raidījumu.

Ņujorkas vienība spēles rezultātu atklāja otrā perioda septītajā minūtē, kad pretinieku aizsardzības zonā ripu pārtvēra Džošs Beilijs un ātri vien to nogādāja pie Broka Nelsona, kurš ar vienu pieskārienu guva pirmos vārtus. Otrā trešdaļa gan noslēdzās neizšķirti 1:1, jo aptuveni četras minūtes līdz perioda beigām vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu pielaboja Šons Kuturjē.

Ņujorkieši izšķirošo pārsvaru ieguva noslēdzošo 20 minūšu vidū. Sākotnēji precīzi meta Žans Gabriels Pažo, bet jau trešdaļas 12.minūtē 3:1 panāca Nelsons. Minūti līdz dueļa beigām Ivans Provorovs vienus vārtus atguva, tomēr “Flyers” piekāpās un nonāca zaudējuma attālumā no sezonas beigām.

Tāpat pie svarīgas uzvaras tika arī “Stars”, kas ar 5:4 (3:0, 0:2, 2:2) uzvarēja Kolorādo “Avalanche” un sērijā līdz četriem panākumiem izvirzījās vadībā ar 3-1.

Spēles septītajā minūtē “Stars” vadībā izvirzīja Jona Klinberja precīzais metiens, bet līdz perioda izskaņai skaitlisko vairākumu vēl realizēja Džeimijs Bens un Radeks Faksa. Otrajā trešdaļā vārtus guva tikai Kolorādo komanda, kurai rezultāta pārsvaru līdz minimumam palīdzēja sadeldēt Valērijs Ničuškins un Keils Makars.

Trešajā periodā Rūps Hincs un Deniss Gurijanovs pusminūtes laikā panāca 5:2, bet līdz finālsvilpei “Avalanche” rindās vēlreiz precīzs bija Ņičuškins, kamēr viņa tautietis Vladislavs Namestņikovs vārtus iemeta četras sekundes pirms dueļa beigām.

“Stars” aizsargs Miro Heiskenens šajā spēlē nopelnīja vienu rezultatīvu piespēli, ar ko bija gana, lai kļūtu par kluba visu laiku rezultatīvāko spēlētāju izslēgšanas spēlēs. Talantīgais somu aizsargs kopš 1.augusta kopumā iekrājis jau 16 rezultativitātes punktus.

“Stars” jau šonakt var nodrošināt sev vietu izslēgšanas spēļu nākamajā kārtā, jo paredzēta atkaltikšanās ar “Avalanche”.

Savukārt “Golden Knights” ar 5:3 (2:1, 0:2, 3:0) uzvarēja Vankūveras “Canucks” un sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 3-1.

Pirmā perioda desmitajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Makss Pačioreti, taču Ēliasam Petešonam nepilnas divas minūtes vēlāk to pašu izdevās paveikt otrā laukuma pusē. Vegasas vienība uz ģērbtuvēm devās ar vienu vārtu pārsvaru, jo vēl vienu “golu” iemeta arī Čandlers Stefensons.

Otrajā trešdaļā pēc Bo Horvata un Tailera Tofoli precīzajiem metieniem ar 3:2 vadībā jau bija “Canucks”, taču noslēdzošajās 20 minūtēs “Golden Knights” nepilnu sešu minūšu laikā guva trīs bezatbildes vārtus. Vienībai uzvaru nodrošināja Neita Šmida, Pačioreti un Viljama Karlsona vārti.

Horvats ar astoņiem “goliem” ir labākais snaiperis izslēgšanas spēlēs.

Jau ziņots, ka NHL, pievienojoties pārējām vadošajām Ziemeļamerikas profesionālā sporta līgām, ceturtdien un piektdien neaizvadīja sava turnīra – Stenlija kausa – spēles.

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas “play-off” kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.