Itālija grupu turnīru noslēdz ar 100% bilanci, Šveice piesakās astotdaļfinālam

20/06/2021 21:00
Itālijas un Velsas izlašu kapteiņi

Itālijas futbola izlase svētdien Romā Eiropas čempionāta finālturnīra mačā ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Velsu. Itālijas izlases labā vārtus guva Mateo Pesina.

Itālijas valstsvienības “sausā” sērija pārsniegusi jau 1000 minūtes. Itālijas futbolisti uzvarējuši 11 spēlēs pēc kārtas, turklāt šajā iespaidīgajā sērijā palikuši nepārspēti. Itālijas nezaudēto spēļu sērija sasniegusi jau 30 mačus, kuros tā izcīnījusi 25 uzvaras un piecreiz cīnījusies neizšķirti. Iepriekš tik gara sērija itāļiem bija no 1935. līdz 1939.gadam.

Itālijas futbolisti sāka uzbrūkoši ar pāris momentiem, taču velsieši veiksmīgi aizsargājās. Velsiešiem pirmais labākais moments bija 27.minūtē, kad pēc stūra sitiena bumbu ar galvu garām vārtiem sita Kriss Ganters. Spēles 39.minūtē itāļi panāca savu – pēc soda sitiena Pesina soda laukumā nedaudz mainīja bumbas lidojuma virzienu, tai nonākot vārtos. Dažas minūtes vēlāk Pesina vēlreiz bīstami sita no tuvas distances, taču šoreiz bumba lidoja garām stabam.

Otrā puslaika sākumā, 53.minūtē Federiko Bernadeski izpildīja soda sitienu, pēc kura bumba tikai nedaudz noripoja gar vārtu stabu. Dažas minūtes vēlāk par pārkāpumu pret Bernadeski sarkano kartīti saņēma Velsas futbolists Ītens Ampadu. Apmēram 15 minūtes pirms pamatlaika beigām netraucēts no tuvas distances pāri vārtiem sita Gerets Beils.  Pamatlaika beigās Roberto Mančīni veica simbolisku vārtsargu maiņu – jaunā Džanluidži Donnarummas vietā laukumā devās pieredzējušais Salvatore Sirigu.

A apakšgrupā ar deviņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Itālija, pa četriem punktiem bija Velsai un Šveicei, bet Turcija palika bešā. Itālija un Velsa nodrošinājušas vietu astotdaļfinālā, kā arī ļoti labas cerības spēlēt izslēgšanas turnīrā ir Šveicei. Itālijas valstsvienības “sausā” sērija pārsniegusi jau 1000 minūtes. Itālijas futbolisti uzvarējuši 11 spēlēs pēc kārtas, turklāt šajā iespaidīgajā sērijā palikuši nepārspēti.

Šveices futbola izlase Baku ar 3:1 (2:0) uzvarēja Turciju, izdarot nopietnu pieteikumu iekļūšanai astotdaļfinālā. Šveices izlases labā divus vārtus guva Džerdans Šačiri un vienreiz izcēlās Hariss Seferovičs, bet Turcijai atzīmējās Irfans Dzans Kavedzi. Šveiciešiem visos trīs vārtos asistēja Stīvens Cūbers. Maču enerģiskāk sāka turki, turpretī pirmos vārtus guva pretinieki. Spēles sestajā minūtē pēc Brīsa Embolo ievadītas saspēles precīzi no soda laukuma robežas sita Seferovičs.

Turki centās atgūt ofensīvu, taču viņu uzbrukumi nebija sekmīgi. Turklāt 25.minūtē Šačiri ar tālu un spēcīgu sitienu iegrieza bumbu vārtos – 2:0. Pāris minūtes vēlāk spriganais Šačiri pēc ātra sprinta nonāca uzbrukuma smailē un sita pa vārtiem, taču bumbu lidoja mērķim garām. Vairākās epizodēs šveiciešu glāba vārtsargs Jans Zommers, kurš 33.minūtē neitralizēja Merta Mildira īpaši bīstamu sitienu. Tuvojoties puslaika beigām, Zommers atvairīja arī nākamo Mildira sitienu vārtu taisnstūrī.

Mača 60.minūtē nedaudz garām stabam sita Seferovičs, bet pāris minūtes vēlāk ar izcilu precīzu tālsitienu 1:2 panāca Kavedzi. Turki metās uz priekšu, tomēr 68.minūtē pretuzbrukumā Šačiri pēc piespēles no kreisās malas panāca 3:1. 14 minūtes pirms pamatlaika beigām Granits Džaka izpildīja brīvsitienu un trāpīja pa vārtu stabu. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un Šveices izlase svinēja svarīgu uzvaru.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls. Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas. Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.