Itālijas regbija zvaigzne pandēmijas laikā pārkvalificējas par ātrās palīdzības šoferi

Maksims Mbanda, sportazinas.com
Maksims Mbanda | Foto: Regby365

Itālijas izlases regbists Maksims Mbanda atradis veidu, kā palīdzēt ārstiem cīņā ar koronavīrusa Covid-19 pandēmiju. Viņš brīvprātīgi kļuvis par ātrās palīdzības šoferi Parmā – vienā no slimības vissmagāk skartajiem reģioniem valstī.

Iepriekšējā nedēļā Mbandam bija jāspēlē regbija mačs Itālijas izlases sastāvā pret Angliju 60 tūkstošu skatītāju priekšā Romā. Taču koronavīruss mainīja viņa un arī citu cilvēku plānus, jo spēle tika pārcelta.

“Es sāku domāt, kā varu palīdzēt cilvēkiem. Sākumā piegādāju zāles un pārtiku veciem cilvēkiem, bet tad kļuvu par ātrās palīdzības šoferi. Gadījies gan nogādāt inficētos pacientus no vienas slimnīcas citā, gan palīdzēt ar nestuvēm un citām lietām. Ja cilvēki redzētu to, ko redzu es, viņi vairs nestāvētu rindās lielveikalos” stāsta Mbanda.

Itālijas izlases spēlētājs atzīmēja, ka viņš šajā jomā plāno darboties tik daudz, cik tas būs nepieciešams. “Kamēr man ir spēki palīdzēt, es to darīšu. Kamēr izskatās, ka situācija ir ārkārtēja, es būšu šeit.”

Šobrīd Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā hokeja līga (NHL) un UEFA Čempionu līga. Atcelts arī, piemēram, šogad paredzētais Eiropas čempionāts futbolā un pasaules čempionāts hokejā.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēti 139 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām mūsu valstī vīrusa dēļ nav. Pasaules veselības organizācija (WHO) pavēstījusi, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Savukārt Itālijā konstatēti 53 578 saslimšanas gadījumi. 6 072 cilvēki izārstējušies, bet 4825 – miruši.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par