Itālijas tenisisti pēc astoņu gadu pārtraukuma sasniedz Deivisa kausa pusfinālu

24/11/2022 17:32
Itālijas tenisa izlase

Itālijas vīriešu tenisa izlase ceturtdien pēc astoņu gadu pārtraukuma sasniedza Deivisa kausa pusfinālu. Malagā notiekošā finālturnīra ceturtdaļfinālā itāļi ar 2-1 guva virsroku pār ASV.

Dueļa pirmajā spēlē itālis Lorenco Sonego, kurš ATP rangā ir 45.pozīcijā, ar rezultātu 6-3, 7-6 (7:9) uzvarēja ranga 19.numuru Fransisu Tjafo no ASV. Otrajā cīņā planētas devītā rakete Teilors Frics revanšējās un panāca 1-1, ar rezultātu 7-6 (10:8), 6-3 uzveicot Lorenco Museti (ATP 23.). Tādējādi cīņas uzvarētājs tika noskaidrots dubultspēlē, kurā itāļi Simone Bolelli un Fabio Fonjīni ar rezultātu 6-4, 6-4 pārspēja ASV tenisistus Tomiju Polu un Džeku Soku.

Ceturtdien Vācijas un Kanādas duelī tiks noskaidrota Itālijas pretiniece pusfinālā. Par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Austrālijas un Horvātijas izlases. Mači notiek telpās uz cietā seguma korta “Palacio de Deportes Jose Maria Martin Carpena” arēnā līdz 27.novembrim. Sākotnēji Malagā tika plānots aizvadīt Deivisa kausa grupu turnīra spēles no 14. līdz 18.septembrim, taču pēc pārliecinoša piedāvājuma Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) un turnīra tiesību turētāja “Kosmos” piešķīra pilsētai rīkot izslēgšanas spēles nākamos divus gadus.

Deivisa kauss Malagā atgriežas kopš 2003.gada septembra, kad Spānija pusfinālā izcīnīja uzvaru pār Argentīnas izlasi. Andalūzijā ir notikuši vairāki turnīri. 2004. un 2011.gada finālturnīri notika Seviljā, savukārt 2022.gada kvalifikācijas mači norisinājās Marbeljas pilsētā. Pagājušajā gadā Deivisa kausa izcīņas finālā triumfēja Krievijas tenisisti, tomēr šogad viņi titulu nevar aizstāvēt diskvalifikācijas dēļ. Tāpat Krievijas militārā uzbrukuma Ukrainai dēļ no sacensībām diskvalificēta arī Baltkrievijas izlase.