Itālijas valdība nodrošina garantijas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu kandidatūrai

Olimpiskās spēles, Sportazinas.com
Foto: Olympics.com

Itālijas valdība piektdien apsolīja, ka tiks nodrošinātas garantijas Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) par Milānas-Kortīnas d’Ampeco kandidatūru 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai.

Iekļautajā dokumentā ir garantijas par finanšu stāvokli, kā arī drošības un vīzu jautājumiem, piektdien apstiprināja Itālijas Nacionālā olimpiskā komiteja (CONI). Finansiālās garantijas tiek lēstas 415 miljonu eiro apmērā.

Kandidatūras pieteikumā plānots, ka daiļslidošana, šorttreks un hokejs tiks aizvadīti Milānā, bet ledusrenes sportisti un kērlingisti sacentīsies Kortīnā. Savukārt ātrslidošana, biatlons, sporta veidi uz tramplīniem un rampām tiks aizvadīti Valdifjemmē, kamēr kalnu slēpošana norisināsies Bormio un Kortīnā. Atklāšanas ceremonija plānota slavenajā “San Siro” stadionā, bet noslēguma ceremonija – “Verona Arena” amfiteātrī.

Itālijas pilsētu Milānas-Kortinas d’Ampeco vienīgā konkurente uz 2026.gada Olimpiādes rīkošanu ir Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas ledusrenes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24.jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks SOK 134.sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas – viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026.gada olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Šobrīd SOK izvērtēšanas komisija atrodas Itālijā, kur vērtē šīs valsts pieteikumu rīkot Olimpiādi. No turienes nākušas pozitīvas atsauksmes, taču tādas pašas tās bija arī martā, kad komisija viesojās Stokholmā.

Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes – Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas ar tikai vienu citu pilsētu – Almati Kazahstānā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par