ITF kongresā nepietiek balsu Deivisa kausa spēļu setu samazināšanai

Teniss, sportazinas.com
foto: CTK.LV

Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) kongresā piektdien neizdevās realizēt ieceri mainīt Deivisa kausa izspēles formātu, turpmāk vairs vienspēlēs neaizvadot piecu setu mačus.

Vjetnamā notiekošajā kongresā par ieceri balsoja 63,54% procenti, taču formāta maiņai bija nepieciešamas divas trešdaļas balsu jeb 66,6%.

“Cienām delegātu lēmumu, taču tajā pat laikā esam vīlušies, ka netika apstiprinātas visas Deivisa kausa un Federāciju kausa reformas,” balsojumu komentēja ITF prezidents Deivids Hagertijs.

risinās jau kopš 1900.gada, tomēr pēdējos gados pasaules labākie tenisisti regulāri pauduši neapmierinātības ar šīm sacensībām, sakot, ka viņiem jau tā ir ļoti liela slodze.

Jūnijā ITF Direktoru padome lēma par izmaiņām Deivisa kausa un identiskā Federāciju kausa sievietēm formātā.

Balstoties uz jauno piedāvājumu, turpmāk visi Deivisa kausa vienspēļu mači ilgtu līdz uzvarētiem diviem, nevis trim setiem. Deivisa kausa dueļi saglabātu trīs dienu formātu, sestdien dubultspēlē tenisistiem sacenšoties līdz trim uzvarētiem setiem.

Tāpat ITF valde piedāvāja, ka Deivisa kausa un Federāciju kausa finālistiem būs garantētas tiesības nākamās sezonas pirmo cīņu uzņemt savā laukumā. Savukārt spēļu uzņemšanas izmaksas tiktu samazinātas visiem mājiniekiem.

Tāpat tika plānots samazināt to spēļu skaitu, kurās vairs nekas neizšķiras, kad cīņas uzvarētāji jau ir noskaidroti.

Šogad virkne vadošo planētas tenisistu ir atteikuši savu valstu izlasēm un Deivisa kausā nav piedalījušies. Pasaules ranga līderis Endijs Marejs, kurš pērn Lielbritānijai palīdzēja tikt pie trofejas, tāpat kā titulētais spānis Rafaels Nadals nespēlēja ceturtdaļfinālā, šveicieši Rodžers Federers un Stans Vavrinka izlaida pirmās kārtas cīņu.

Zīmīgi, ka šī gada sākumā Spānijas futbola zvaigzne Žerārs Pikē paziņoja, ka kopā ar domubiedriem plāno izveidot Pasaules kausu tenisā, kas konkurētu ar Deivisa kausu. Šai idejai savu atbalstu jau ir devuši Marejs, Džokovičs un Nadals.

Tieši Nadals līdz šim bijis “skaļākais” kritiķis Deivisa kausa sacensību formātam.

Kā zināms, Latvijas vīriešu tenisa izlase šogad pēc ilga pārtraukuma izkrita bez Deivisa kausa Eiropas-Āfrikas zonas vājāko grupu, savukārt Federāciju kausā, sacenšoties pat bez šobrīd ranga divdesmitniekā esošās Anastasijas Sevastovas, Latvijas dāmu izlase saglabāja vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par