Izglītības un Zinātnes ministrija – Ostapenko uzvara ir “kosmoss”

10/06/2017 20:38
Aļona Ostapenko, www.sportazinas.com

Latvijas tenisistes Jeļenas (Aļonas) Ostapenko uzvara Francijas atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā “ir kosmoss”, uzskata par sportu atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aģentūrai LETA atzina, ka 20 gadus jaunās tenisistes sasniegums ir “prātam neaptverams” un viņš par to ir ļoti gandarīts un laimīgs.

Savukārt IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs aģentūrai LETA sacīja, ka Ostapenko uzvara “ir kosmoss”. Viņš uzsvēra, ka sportistes sasniegums neizmērojami veicina Latvijas pozitīvo tēlu un atpazīstamību pasaulē. IZM amatpersona pauda gandarījumu un lielu prieku par Ostapenko triumfu.

Lai gan spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi sportistiem par uzvaru šāda veida sacensībās neparedz naudas balvas izmaksu no valsts budžeta, IZM, visticamāk, tomēr rosinās Ostapenko par šo sasniegumu piešķirt finansiālu prēmiju. Jautājums par naudas balvas piešķiršanu tenisistei varētu tikt virzīts izskatīšanai Nacionālajā sporta padomē.

LETA jau ziņoja, ka līdzīgā situācijā pavasarī bija nonācis Latvijas bokseris Mairis Briedis, iegūstot Pasaules Boksa padomes pasaules čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā. Latvijas valdība nolēma bokserim izmaksāt 28 458 eiro prēmiju, argumentējot, ka viņa sasniegums un tā ietekme uz Latvijas pozitīvu starptautiskās atpazīstamības veicināšanu ir uzskatāma par valstiski īpaši nozīmīgu pasākumu. Attiecībā uz piešķiramās naudas balvas apmēru, lai ievērotu godīgas spēles un vienlīdzības principus, IZM rosināja piemērot “Noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru” noteikto pieauguša sportista olimpiskajos individuālajos sporta veidos un disciplīnās piešķiramo naudas balvas apmēru – līdz 28 458 eiro. Šī naudas summa tika izmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgale/LLU
12/08/2022 10:50

Oficiāli apstiprināta “Zemgales/LLU” dalība “Mestis”, pirmā spēle – septembra beigās

Jau no 2022./2023. gada sezonas Latvijas čempione HK “Zemgale/LLU” startēs Somijas otrajā spēcīgākajā hokeja līgā – “Mestis”, vēsta Latvijas hokeja federācija (LHF). Vienošanās starp “Zemgale/LLU” un Somijas Hokeja federāciju panākta…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām