Izraudzīts 2024. gada Parīzes OS talismans

14/11/2022 17:14
Frīģiešu cepure

Frīģiešu cepure, kas Franču revolūcijas laikā simbolizēja brīvību, izraudzīta par 2024.gada Parīzes olimpisko un paralimpisko spēļu talismanu.

Frīģiešu cepure attēlota ar sporta apaviem kājās, kas simbolizē saikni ar mūsdienām. Viena no talismana acīm ir zila, bet otrai apkārt ir divi karodziņi Francijas karoga krāsās. Savukārt Paralimpisko spēļu talismanam viena kāja ir asmens, kuru izmanto paraskrējēji.

Parīzes Olimpiādes organizācijas komitejas vadītājs, trīskārtējais olimpiskais čempions kanoe airēšanā Tonī Estangē norādīja, ka izvēlētais simbols ir plaši pazīstams pasaulē.  Izvēloties cepuri, kas rotā Mariannas, sievietes, kas iemieso Franču revolūciju, galvu, organizācijas komiteja vēlreiz atgādina par republikāņu un revolūcijas laikmeta vēsturi. “Mēs vēlamies, lai talismani iemiesotu franču garu,” teica organizācijas komiteja.

Tāpat, piemēram, Olimpisko spēļu maratona maršruts būs tāds pats, kuru veica sievietes 1789.gada 5.oktobrī no Parīzes līdz Versaļai, lai protestētu pret maizes cenu kāpumu. 2024.gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26.jūlija līdz 11.augustam, bet pēc tam no 28.augusta līdz 8.septembrim paredzētas paralimpiskās spēles.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artūrs Irbe
03/02/2023 19:43

Leģendārais Irbe atklāj, kādā gadījumā viņš būtu gatavs atgriezties pie trenēšanas

Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe sarunā ar “Latvijas Radio” atklājis, kādā gadījumā viņš būtu gatavs atgriezties pie trenera darba. 2014./2015. gada sezonu Irbe pavadīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Bufalo…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām