Izziņotas jaunas detaļas traģiski bojā gājušā Salas lietā

Emiliano Sala, sportazinas.com
Emiliano Sala | Foto: Grouvy Sport

Lidmašīna, kuras avārijā pērn bojā gāja futbolists Emiliāno Sala, lidoja pārāk ātri, secinājusi Lielbritānijas Gaisa telpas negadījumu izmeklēšanas grupas (AAIB).

Pērn janvārī Anglijas premjerlīgas klubs Kārdifas “City” par rekordsummu 15 miljoniem mārciņu iegādājās Francijas vienības “Nantes” uzbrucēju Salu. 21.janvārī viņš ar mazu “Piper PA-46 Malibu” lidmašīnu devās no Nantes uz Kārdifu, tomēr tā pazuda no radariem.

Februāra sākumā Lamanša dzelmē tika atrasta pazudusī Salas un pilota Deiva Ibotsona lidmašīna. Tajā tika atrastas tikai Salas mirstīgās atliekas.

AAIB uzskata, ka Ibotsons zaudēja kontroli pār lidmašīnu, vētrainā laikā veicot pagriezienu. Izmeklēšanā secināts, ka lidaparāts pārāk lielā ātrumā veica manevru, kas nebija piemērots šādas konstrukcijas lidmašīnai.

Pērn pavasarī tika ziņots, ka spēlētājs miris no galvas un krūškurvja traumām, taču augustā AAIB vēstīja ka futbolista organismā atrasta ļoti augsta oglekļa monoksīda koncentrācija, kas var izraisīt krampjus, bezsamaņu un sirdstrieku.

AAIB ir pārliecināta, ka tā atstāja ietekmi arī uz pilotu, kurš zaudējis kontroli pār lidmašīnu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par