J.Ikaunieks: Ja labi trāpa, jebkuram vārtsargam ir grūti atvairīt. Vārti ir lieli

Jānis Ikaunieks, Latvijas futbola izlase, Sportazinas.com
Jānis Ikaunieks | Foto: LFF

Jau vēstīts, ka piektdien 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē savā laukumā ar rezultātu 0:3 piekāpās Izraēlai, kuras labā visus trīs vārtus guva Erans Zahavi (ciklā trīs spēlēs viņam jau septiņi vārti).

Savu komentāru pēc spēles sarunā ar “Sportazinas.com” sniedza .

“Bēdīgi. Sākumā likās, ka varam spēlēt, arī pretinieks to ļāva. Zahari izpildīja ļoti labu soda sitienu – trāpīja labi un guva vārtus. Pēc tam jau arī mums parādījās iespējas, labi cīnījāmies un nedevām otrās iespējas. Vēlāk spēlētāji bija saguruši. Arī laikapstākļi bija ļoti karsti. Otrā puslaika pirmās 15-20 minūtes mani apmierināja. Bija precīzas piespēles, kaut ko veidojām. Kad ielaidām otros vārtus, jau sapratu, ka būs ļoti grūti atspēlēties. Zaudējām ar 0:3 un Zahavi guva visus trīs vārtus. Laikam jau netikām ar viņu galā.”

Ikauniekam vaicāts, vai izraēlieši bijuši labāki fiziskajā sagatavotībā.

“Iespējams, bet viņi arī spēlēja daudz gudrāk. Uz laukuma pārvietojās ar prātu un labi izvēlējās pozīcijas. Lieki daudz neskrēja, bet kad saņēma bumbu, tad uzreiz uzņēma ātrumu.”

Latvija šajā spēlē izdarīja septiņus, bet pretinieki 23 sitienus pa vārtiem.

“Treneris norādīja, ka vajag vairāk sist pa vārtiem. Nav jēgas, ja bumba atrodas laukuma centrā, vai visu laiku izpildīt centrējumus soda laukumā. Mums komandā vairākiem spēlētājiem ir labi tālsitieni un to mums vajadzēja vairāk izmantot,” norādīja Ikaunieks.

“Man negribētos atstāstīt, ko treneris teica ģērbtuvē. Puslaikā pateica kādu skarbāku vārdu, bet pēc spēles jau ko tur vairāk pateiksi. Jau pēc divām dienām mums ir nākamā spēle ar Slovēniju. Ir jābūt gataviem uz to.”

Nākamā spēle Latvijas izlasei ir jau 10. jūnijā ar Slovēniju, kurai vārtos stāvēs Spānijas granda Madrides “Atletico” pārstāvis Jans Oblaks.

“Es domāju, ja izdodas labs sitiens, jebkuram vārtsargam ir grūti to atvairīt. Vārti ir lieli. Ir jāatjaunojas un jāizdara secinājumi. Pats fiziski labi jūtos. Ceru, ka arī otrajā mačā spēlēšu. Viņi Rīgā ieradīsies pēc pārlidojuma, tas ir jāizmanto. Jāspēlē drošāk un agresīvāk. Jāizpilda vairāk sitienu un beidzot jāiepriecina skatītāji ar trīs punktiem,” piebilda Ikaunieks.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par